Categories: Новини

Чи безпечні експерименти з підсвідомістю? TikTok запустив гру, що викликає паніку і галюцинації у підлітків

У TikTok стрімко набирає популярність новий хештег #hypnochallenge, який поєднує елементи гіпнозу та може мати серйозні наслідки для психічного здоров’я підлітків.

Про це в ефірі Київ42 розповіла психологиня Оксана Глущенко.

Так, ​у китайській соціальній мережі TikTok стрімко набирає популярності небезпечний тренд під назвою #hypnochallenge, що поєднує елементи гіпнозу.

У відео, що публікують користувачі TikTok, підлітки виконують своєрідний ритуал: заплющують очі та ставлять питання про двері і коридори, намагаючись ввести учасника в транс. А далі люди, що перебувають у гіпнотичному стані, виконують команди “гіпнотизера”.

Експерти вже заявили, що неконтрольований гіпноз дуже небезпечний, адже може викликати тривожність, дезорієнтацію та навіть серйозні психічні розлади.

Психологи радять батькам бути уважними до контенту, який переглядають їхні діти, та пояснювати потенційні ризики таких “ігор”.

“Ця гра використовує уяву та легкий транс, що може суттєво вплинути на психіку. У результаті можуть виникнути панічні атаки, дезорієнтація, а в деяких випадках — галюцинації”, – каже Оксана Глущенко.

За її словами, такі ігри небезпечні особливо для підлітків, оскільки в цьому віці часто проявляються різні психічні проблеми, і подібні “розваги” можуть лише погіршити ситуацію.

“Це може призвести до загострення страхів, панічних атак, а вразливі підлітки з багатою уявою можуть навіть потрапити в трансовий стан, з якого важко вийти”, – попередила фахівець.

Глущенко також зазначила, що у грі присутній тактильний контакт, що додає до ситуації відчуття небезпеки, адже гравці почуваються “пов’язаними” з партнером по грі. “Це посилює напівтрансовий стан, що ще більше ускладнює ситуацію”, – додала психолог.

Експерт наголошує, що вводити людину в стан трансу можуть лише спеціально підготовлені фахівці, оскільки це вимагає глибоких знань і відповідних навичок.

“Люди, які займаються гіпнотерапією, вивчають цей процес довгі роки, вони знають, як підтримати людину та що робити в екстрених ситуаціях. А тут, ніхто не знає, як це може вплинути на дитину”, – сказала Глущенко.

На її думку, проблемою є також популярність блогерів серед дітей та підлітків, які часто намагаються наслідувати їх, аби бути в тренді.

“Діти повинні вчитися не сліпо слідувати за модою, а критично ставитися до того, що відбувається в мережі, і вміти говорити “ні” в потрібний момент”, – резюмувала психологиня.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Київстар рекордно знизив ціни на тарифи: що потрібно знати абонентам

Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…

2 години ago

На Сонці утворився “вогняний каньйон” після вибуху потужного спалаху

На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…

1 день ago

Знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з рідкісними артефактами

У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…

2 дні ago

Galaxy S26 Ultra: новий стандарт у яскравості та тонкості екрану

Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…

2 дні ago

Чи можуть собаки передбачити наше майбутнє? Дослідження вражають

Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…

2 дні ago

Небезпеки роботи з ноутбуком на колінах: що варто знати

Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.

2 дні ago