Categories: Новини

Чи безпечні експерименти з підсвідомістю? TikTok запустив гру, що викликає паніку і галюцинації у підлітків

У TikTok стрімко набирає популярність новий хештег #hypnochallenge, який поєднує елементи гіпнозу та може мати серйозні наслідки для психічного здоров’я підлітків.

Про це в ефірі Київ42 розповіла психологиня Оксана Глущенко.

Так, ​у китайській соціальній мережі TikTok стрімко набирає популярності небезпечний тренд під назвою #hypnochallenge, що поєднує елементи гіпнозу.

У відео, що публікують користувачі TikTok, підлітки виконують своєрідний ритуал: заплющують очі та ставлять питання про двері і коридори, намагаючись ввести учасника в транс. А далі люди, що перебувають у гіпнотичному стані, виконують команди “гіпнотизера”.

Експерти вже заявили, що неконтрольований гіпноз дуже небезпечний, адже може викликати тривожність, дезорієнтацію та навіть серйозні психічні розлади.

Психологи радять батькам бути уважними до контенту, який переглядають їхні діти, та пояснювати потенційні ризики таких “ігор”.

“Ця гра використовує уяву та легкий транс, що може суттєво вплинути на психіку. У результаті можуть виникнути панічні атаки, дезорієнтація, а в деяких випадках — галюцинації”, – каже Оксана Глущенко.

За її словами, такі ігри небезпечні особливо для підлітків, оскільки в цьому віці часто проявляються різні психічні проблеми, і подібні “розваги” можуть лише погіршити ситуацію.

“Це може призвести до загострення страхів, панічних атак, а вразливі підлітки з багатою уявою можуть навіть потрапити в трансовий стан, з якого важко вийти”, – попередила фахівець.

Глущенко також зазначила, що у грі присутній тактильний контакт, що додає до ситуації відчуття небезпеки, адже гравці почуваються “пов’язаними” з партнером по грі. “Це посилює напівтрансовий стан, що ще більше ускладнює ситуацію”, – додала психолог.

Експерт наголошує, що вводити людину в стан трансу можуть лише спеціально підготовлені фахівці, оскільки це вимагає глибоких знань і відповідних навичок.

“Люди, які займаються гіпнотерапією, вивчають цей процес довгі роки, вони знають, як підтримати людину та що робити в екстрених ситуаціях. А тут, ніхто не знає, як це може вплинути на дитину”, – сказала Глущенко.

На її думку, проблемою є також популярність блогерів серед дітей та підлітків, які часто намагаються наслідувати їх, аби бути в тренді.

“Діти повинні вчитися не сліпо слідувати за модою, а критично ставитися до того, що відбувається в мережі, і вміти говорити “ні” в потрібний момент”, – резюмувала психологиня.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Археологія Всесвіту: вчені вперше простежили шлях зірки до чорної діри

Астрономи зробили прорив у вивченні чорних дір: їм вдалося простежити шлях масивної зірки до її…

8 години ago

Українці кидають виклик Кремнієвій долині: MacPaw представив ШІ-асистента, здатного конкурувати з найкращими

Користувачі вже зараз можуть записатися до списку очікування на офіційному сайті MacPaw, щоб одними з…

9 години ago

Древні таємниці найбільшої печери у світі Шондонг: що знайшли вчені

Печера Шондонг, розташована у В’єтнамі, залишається загадковим природним феноменом, який досі відкриває нові таємниці.

14 години ago

Vodafone нагадав абонентам про ключову дату 15 квітня: що потрібно встигнути зробити

Vodafone нагадав своїм абонентам, що до 15 квітня 2025 року включно залишився останній шанс скористатися…

16 години ago

Українські прізвища, які свідчать про походження від скіфів і сарматів: перевірте своє у списку

Такі родові імена являються свідченням про пряме походження від старовинних кочівників.

17 години ago

Землю накрила потужна магнітна буря червоного рівня: прогноз на 4 квітня

4 квітня очікується сонячна активність з К-індексом 5 (червоний рівень), що відповідає сильним магнітним бурям.

18 години ago