Вчені представили проривну технологію – генератор евапоелектрики, що здатний виробляти електроенергію з води,яка випаровується в повітря. Це може кардинально змінити майбутнє носимих пристроїв, датчиків і мікроелектроніки, позбавивши людство залежності від батарей.
Про це пише Advanced Science News.
Дійсно, технологія, описана як “евапоелектрика”, може лягти в основу екологічної електроніки без батарей.
На думку вчених, шлях від лабораторії до полиць магазинів може зайняти від трьох до п’яти років.
Попередні дослідження показують, що потужність генератора можна додатково підвищити в три-п’ять разів або навіть у десять разів. Одна з найперспективніших сфер застосування цієї технології — носимі пристрої.
“Уявіть собі крихітні датчики або носимі пристрої для відстеження здоров’я, наприклад, фітнес-браслет, які працюють на волозі з повітря або вашого поту, і батареї не потрібні!” — зазначив Цао.
Як працює генератор на випаровуванні води
В основі пристрою лежить пористий гідрогель полівінілспірту (ПВС). Це губчастий, вологолюбний матеріал, який з плином часу рівномірно вбирає і виділяє вологу.
Коли вода випаровується з поверхні гідрогелю, вона охолоджує гель — приблизно так само, як піт охолоджує шкіру. Це створює невелику, але стійку різницю температур між охолодженим гелем і теплішим базовим шаром. Між ними знаходиться термоелектричний генератор, який перетворює різницю температур на електричну напругу.
“Потужність електрики, що виробляється пристроєм, була більш ніж утричі вищою, ніж у традиційних гідроелектричних систем. Ба більше, це було досягнуто в реалістичних умовах навколишнього середовища — 26 градусів за Цельсієм, вологість 40% і легкий вітерець, який можна порівняти зі швидкістю повільної ходьби”, — зазначив Цао.
Евапоелектрика — це не просто технологічна новинка, а потенційна відповідь на одне з головних питань майбутнього: як забезпечити чисту енергію без шкоди для природи.
КНР вперше представила широкому загалу грунт зі зворотного боку Місяця.
Мобільний оператор Lifecell повідомив про зміну вартості частини своїх тарифних планів.
Завдяки родовим іменам можна дізнатися більше про те, чим займалися наші предки у минулому.
У четвер, 24 квітня, прогнозують K-індекс 4 (показано жовтим кольором) - слабка геомагнітна активність.
Дослідження ґрунтується на кліматичних моделях та викопних знахідках і ставить під сумнів наше уявлення про…
Вчені здійснили справжній прорив у матеріалознавстві — розробили новий суперметал, який здатен витримувати екстремальні температури:…