Google нарешті прибере проблему з безконтрольною розрядкою акумулятора під контроль — компанія запускає нові інструменти для розробників, які допоможуть виявляти додатки, що таємно витрачають заряд у фоновому режимі.
Одна з найпоширеніших причин швидкого розряду — це “wake locks”. Це системна функція Android, яка не дозволяє телефону засинати, навіть коли він не використовується. Наприклад, деякі додатки використовують її для відтворення музики або навігації. Але якщо додаток неправильно працює у фоні, він може утримувати систему активною годинами — і знищувати вашу батарею.
У новій бета-версії Android Vitals (в панелі Play Console) Google додала метрику, яка відстежує надмірне утримання wake lock. Вона позначає ті додатки, які утримують телефон активним понад 3 години за 24 години, не маючи активної служби на передньому плані.
Це означає, що розробники тепер зможуть точно визначати проблемні місця й оптимізувати свої додатки, перш ніж користувачі почнуть скаржитися на батарею.
Google також співпрацює з великими брендами, такими як Samsung, щоб розробити єдині стандарти “хорошої” продуктивності для Android. У майбутньому компанія планує додати більше метрик, які стосуватимуться швидкодії та енергоспоживання, а також, можливо, впровадити зміни у Play Store, які дозволять рекомендувати найбільш оптимізовані додатки.
Функція excessive wake lock вже доступна у бета-версії, і Google закликає розробників випробовувати її та надсилати відгуки. Це лише перший крок у багаторічному плані з покращення стабільності та енергоефективності Android.
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.
Вчені виявили, що Земля може перебувати в гігантській космічній порожнечі, що пояснює розширення Всесвіту і…
Дізнайтеся про 5 функцій смартфонів, за які не варто переплачувати. Економте на покупці, вибираючи розумно!