Фото - ШІ для YSTNews
За підтримки Швейцарії 12 українських міст отримали можливість покращити якість життя своїх мешканців, зробивши міста розумнішими та комфортнішими для всіх.
Про це повідомляє Громадський простір.
Так, Британський інститут стандартів (BSI) описує розумне місто, як “ефективну інтеграцію фізичних, цифрових і людських систем в штучно створеному середовищі з метою забезпечити стійке, благополучне і всебічне майбутнє для громадян”.
Концепція Smart City є моделлю міста з використанням цифрових технологій для розв’язання поточних проблем міста. Це включає розвиток цифрових сервісів, розумного транспорту, екологічного моніторингу, автоматизацію комунальних послуг і підвищення безпеки.
Таким чином, 12 українських міст зможуть запровадити системи “розумного” освітлення, відеоспостереження, цифрові сервіси для комунальних платежів, екологічний моніторинг і “розумний” громадський транспорт.
Фінансування даної програми в Україні здійснюється за підтримки Швейцарії через Фонд Східна Європа, в співпраці з Мінцифрою та Фондом Innovabridge.
Також очікується впровадження IoT (Інтернету речей), AI (штучного інтелекту) та Big Data для управління міською інфраструктурою. Це допоможе зменшити витрати, підвищити якість послуг та зробити міста комфортнішими для життя.
Зазначимо, що яскравим прикладом впровадження концепції Smart City є досвід великих міст Об’єднаних Арабських Еміратів, зокрема Абу-Дабі та Дубай.
Глобальна зміна клімату загрожує вулканічною активністю, яка може вразити Росію та інші регіони. Вчені передбачають…
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.