Вчені-фізики з Массачусетського технологічного інституту в США розповіли, яким має бути ідеальний кидок у боулінгу. З’явилися дані їхнього звіту.
Так, фізики змоделювали рух кулі для боулінгу та розрахували ідеальну траєкторію її руху для досягнення страйку.
Як виявилося, навіть невелике відхилення від центру під час кидка може не зашкодити страйку, адже доріжка для боулінгу змащена олією нерівномірно, тому з боків куля відхиляється до центра. У майбутньому науковці планують додати до своєї моделі також особливості доріжок для боулінгу та особистий досвід гравців, щоб краще передбачати успіх гри.
Фізики використали диференційні рівняння руху для твердого сферичного тіла, яким є куля для боулінгу. Основною силою, яка діяла на неї в цей час, була сила тертя об доріжку. Як з’ясували науковці, найбільше на це тертя впливає так званий візерунок нанесення олії на доріжку, тобто наскільки рівномірно вона розподілена поверхнею. Через зміни у візерунку куля для боулінгу завжди проходить дві стадії руху: ковзання, коли тертя мінімальне, та кочення, коли для зменшення тертя куля починає обертатися перш ніж влучить у ціль.
Дані про візерунки нанесення олії, які використовують у різних чемпіонатах з боулінгу, науковці також внесли у свої розрахунки. Це дозволило їм створити модель, в яку гравці можуть внести середню швидкість та кутове прискорення кулі, які в середньому досягаються в них під час кидка. Завдяки цим даним модель надасть ідеальну стартову позицію для кидка, що забезпечить найбільшу ймовірність страйку.
Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.