Фото - freepik
Бактерія Porphyromonas gingivalis, що викликає захворювання ясен, може проникати в серце та викликати рубцювання тканин, що веде до фібриляції передсердь. Такого висновку дійшли вчені з Університету Хіросіми.
Результати дослідження опубліковані у журналі Circulation.
Фібриляція передсердь (ФП) – небезпечне порушення серцевого ритму, що підвищує ймовірність інсульту та серцевої недостатності. Раніше опубліковані дослідження показали, що наявність пародонтиту збільшує ризик ФП на 30%. Такий ефект пов’язують із системним запаленням, викликаним реакцією імунітету на інфекцію у яснах.
Щоб перевірити гіпотезу, дослідники впровадили агресивний штам P. gingivalis у зубну пульпу мишей. До 18-го тижня у інфікованих тварин ризик розвитку ФП зріс у шість разів (30% проти 5% у контрольній групі). Вони також спостерігалося посилене утворення фіброзної тканини — 21,9% проти 16,3%.
Аналіз тканин підтвердив наявність бактерій у лівому передсерді серця, де вони спричинили структурні ушкодження. У заражених мишей також були зруйновані зуби та пульпа, що вказувало на успішне моделювання пародонтиту.
Спостереження за 68 пацієнтами з ФП показало схожі результати – P. gingivalis у великій кількості виявлялася у серцевій тканині, особливо у людей з тяжкою формою захворювання ясен.
За словами вчених, бактерія здатна «укриватися» всередині клітин та уникати атак імунної системи, викликаючи хронічне запалення. Дослідники наголошують: гігієна порожнини рота може бути важливим заходом профілактики не тільки стоматологічних, а й серцево-судинних захворювань.
Бренд Alcatel, який вже кілька років не робив значних заяв на ринку смартфонів, готується до…
Лише 0,001% людей дихають по-справжньому чистим повітрям.
Ця ситуація підняла питання щодо політики операторів у наданні послуг, які традиційно повинні бути безкоштовними,…
Новий стандарт Bluetooth 6.1 покращив захист приватності та економію акумулятора.
Магнітна буря червоного рівня охопила нашу планету через сильний спалах та викиду корональної маси (СМЕ)…
Шотландські вчені з Університету Сент-Ендрюс зробили несподіване відкриття - шимпанзе мають вроджене почуття ритму, яке…