Дослідники вважають, що їм вдалося виявити важливий фактор загибелі гігантських хижаків, який раніше був у тіні. Близько 66 мільйонів років тому на нашу планету впав великий астероїд Чиксулуб, через що на півострові Юкатан утворився ударний кратер майже 200 кілометрів завширшки. Це зіткнення призвело до знищення 75% видів на Землі, включаючи динозаврів. Але що насправді викликало масове вимирання? Вчені вважають, що знайшли те, що раніше залишалося поза увагою, повідомляє IFLScience.
Після падіння астероїда відбувся масивний викид сірки, який значно сприяв різкому зниженню температури на планеті. Раніше вважалося, що це викидання сірки викликало тривалу “зиму удару”. Проте, у новому дослідженні вчені відзначили, що попередні оцінки, можливо, завищені.
Коли величезний астероїд вдарив об Землю, він підняв в атмосферу величезну хмару пилу і сажі, що охопила планету “ударною зимою”. У цей період температура знизилася, рослини не могли фотосинтезувати, а тварини не мали можливості адаптуватися до нових умов. Виверження у результаті падіння астероїду призвело до великої екологічної катастрофи.
У новому дослідженні вчені використовували керни, взяті з ударних порід на місці падіння астероїда Чиксулуб у Мексиці. Це стало першим епіричним підрахунком кількості сірки, що викинулася під час удару.
Катерина Родюшкіна, співавтор дослідження, підкреслила, що команда зосередилася не стільки на самому зіткненні, скільки на його наслідках. Вони аналізували сірчаний слід у породах, щоб визначити, скільки сульфатних аерозолів потрапило в атмосферу.
Ці аерозолі, за словами вчених, розповсюдилися по всьому світу й, ймовірно, осіли на поверхні планети протягом місяців або навіть років після зіткнення. Дослідники виявили, що сірка випала в осадових відкладеннях навколо прикордонного шару K-Pg.
На основі дослідження, команда вчених дійшла висновку, що попередні оцінки могли бути завищені. Деякі з них перевищували нові результати в 5 разів. Вчені вважають, що загалом було викинуто близько 67 ± 39 мільярдів тонн сірки, що вказує на те, що “зима удару” була м’якшою, ніж це вважалося раніше.
Хоча температура на планеті все ще знизилася, вона, ймовірно, не опустилася так різко, а клімат зміг повернутися до нормальних умов набагато раніше. Це відкриття може пояснити, чому, незважаючи на величезну катастрофу, чверть усіх видів на Землі все ще змогла вижити.
В Україні успішно протестували дрони Stalker з оптоволоконним управлінням, демонструючи нові можливості для військових технологій.
У Єгипті знайшли камені Олександрійського маяка, одного з Семи чудес Античності. Вчені готують цифрову модель…
Дізнайтеся, які мобільні оператори змусять вас доплачувати за інтернет та скільки будете витрачати щомісяця.
На північному сході Мадагаскару, поблизу острова Сент-Марі, археологи виявили уламки старовинного португальського судна, яке три…
Перші фото лінійки iPhone 17 вже в мережі! Дізнайтеся всі подробиці про нові моделі та…
Глобальне потепління продовжує загрожувати майбутньому людства, і нові наукові дослідження підтверджують: якщо не вжити ефективних…