Нещодавно австралійські вчені опублікували дослідження, яке ставить під сумнів традиційні уявлення про алкоголь і його вплив на здоров’я у похилому віці. Згідно з висновками, помірне вживання алкоголю може знизити ризик розвитку деменції, пише elegantwoman.kyiv.ua.
Деменція – це серйозне захворювання, яке найчастіше вражає людей похилого віку. Характеризується втратою пам’яті, порушенням соціальних навичок і змінами в настрої, такими як дратівливість і апатія. На жаль, ліки, які повністю виліковують цю хворобу, поки не винайдені.
Вчені з Університету Сіднея Нового Південного Уельсу аналізували дані, зібрані на шести континентах, щоб визначити зв’язок між споживанням алкогольних напоїв і розвитком нейродегенеративних захворювань у людей старше 60 років.
Результати вразили: повна відмова від алкоголю виявилась пов’язана з підвищенням ризику розвитку старечого недоумства як серед чоловіків, так і жінок. При цьому ризик був найвищим у порівнянні з тими, хто практикував помірне вживання алкоголю протягом свого життя.
Автори дослідження зазначили: “Дослідження показало, що повна відмова від алкоголю у старшому віці пов’язана з підвищеним ризиком деменції”. Проте вчені також підкреслили, що це не є заохоченням до зловживання спиртним — помірність у всьому, включно з алкоголем, залишається важливою.
Дослідження нагадує про те, що збереження здорового глузду і ясності думок у старості може бути пов’язане не лише зі способом життя, але й зі звичками вживання алкоголю. Тож, якщо ви хочете зберегти ясність у своїй свідомості на пенсії, варто підійти до питання споживання алкоголю з мірою.
Вчені розкрили, як покращити якість сну: дотримуйтесь правил, щоб уникнути порушень. Важливо створити комфортне середовище…
Вчені вказали на 250 мільйонів років, коли Землі загрожує масове вимирання. Кліматичні зміни можуть зробити…
Дізнайтеся про магнітні бурі в Україні з 23 по 29 грудня: дати, симптоми і поради…
Досліджуйте загадкові українські прізвища з невідомим походженням. Чи є ваше прізвище серед них?
Вчені виявили зв'язок між зовнішньою привабливістю та тривалістю життя: привабливі люди живуть довше, ніж непривабливі.
У США експонують 2000-річну шкатулку для кісток з ім'ям брата Ісуса, що може підтвердити його…