Вчені з Університету Лозанни з’ясували, що тварини з вищим вмістом білка у структурах організму частіше зберігаються у вигляді скам’янілостей. Результати дослідження опубліковані у журналі Nature Communications (NatCom).
Хоча кістки та раковини добре зберігаються протягом тисячоліть, м’які тканини на кшталт м’язів або мозку вкрай рідко зустрічаються в осадових чи гірських породах. Щоб зрозуміти, чому одні організми перетворюються на скам’янілості, а інші безвісти зникають, дослідники провели експерименти з креветками, равликами, морськими зірками та планаріями — водними хробаками.
Під час розкладання вчені за допомогою мікродатчиків вимірювали хімічні умови у навколишньому середовищі, зокрема рівень кисню. Виявилося, що великі тварини з високим вмістом білка швидше створюють відновне — бідне киснем — середовище, що сприяє скам’янінню. Такі умови уповільнюють розкладання та запускають хімічні реакції, за яких тканини замінюються мінералами.
Це пояснює, чому у викопних шарах кембрійського та ордовицького періодів (близько 500 мільйонів років тому) особливо часто зустрічаються членистоногі. Тіла цих тварин вкриті щільною хітиновою кутикулою, до складу якої входять ліпоїди, протеїни та хітин – азотна органічна речовина. У павукоподібних та комах хітин додатково інкрустований задубленими білками.
Київстар знизив тарифи для своїх абонентів. Дізнайтесь, які зміни відбулись та що це означає для…
На Сонці відбулося потужне виверження, яке спричинило утворення "вогняного каньйону" в 400 тис. км. Вчені…
У Хорватії знайдено 2400-річний затонулий торговий корабель з антикварними артефактами. Знахідка містить амфори, кераміку та…
Galaxy S26 Ultra матиме тонший і яскравіший дисплей завдяки новітній CoE-технології, що покращить візуальні враження…
Собаки володіють феноменальними здібностями, здатні передбачати хвороби, вагітність та навіть стихійні лиха. Дослідження підтверджують їх…
Дізнайтеся, чому робота з ноутбуком на колінах може бути шкідливою для здоров'я та продуктивності.