фото - freepik
Фахівці Дрексельского університету (США) спростували міф про те, що кімнатні рослини очищають повітря у квартирі та наповнюють його киснем, як вважалось раніше.
Про це пише Science Alert.
Так, вчені спростували розповсюджену думку про те, що кімнатні рослини досить гарно очищують повітря в приміщеннях.
За їх словами, лише велика кількість рослин здатна ефективно фільтрувати повітря. Йдеться про те, що на кожен квадратний метр житлового приміщення потрібно розміщувати 10-1000 рослин, аби був досягнутий бажаний ефект.
“Щоб добитися того ж ефекту, який дають два відкритих вікна, потрібно розставити по сотні чи тисячі горщиків з квітами на кожен квадратний метр будинку або офісу”, – повідомили автори роботи.
Таким чином, в будинку або офісі площею 140 квадратних метрів необхідно розмістити 680 кімнатних рослин (п’ять на квадратний метр) для того, щоб досягти ефекту двох відкритих вікон.
Свій висновок американські вчені зробили, ретельно проаналізувавши кілька десятків досліджень останніх 30 років.
Зазначимо, що міф про очищення повітря рослинами поширився після дослідження NASA 1989 року, яке проводилося в умовах повітронепроникної камери на МКС. Вчені виявили, що рослина здатна видаляти токсичні сполуки в такому середовищі, але ці результати були вирвані з контексту, оскільки умови в камері сильно відрізняються від звичайних приміщень.
Так, вчені Дрексельского університету (США) заявили, що насправді оптимальним варіантом очищення повітря в приміщення від летючих забруднюючих речовин є лише природне провітрювання.
У 2025 році мобільні оператори в Україні підвищили ціни на свої тарифи, однак на ринку…
На оборонній виставці DEFEA 2025 в Афінах грецька компанія Miltech Hellas представила революційну розробку —…
Експерти вважають, що якщо у вас є доступ до води, ви можете прожити два-три місяці…
Різка зміна магнітного поля Землі може негативно вплинути на самопочуття багатьох людей.
Чи готові українці до переходу на новий цифровий формат - і як це змінить наше…
Розробка може знайти застосування в рятувальних операціях, військових завданнях і дослідженнях довкілля.