фото - freepik
На сьогоднішній день кольори очей є об’єктом вивчення як офтальмологів, так і генетиків, які досліджують вплив спадковості та мутацій на пігментацію райдужної оболонки. Нещодавно вчені змогли чітко сказати, який колір очей у світі є найрідкіснішим.
У світі досі не створено єдиної класифікації кольорів людських очей. Дане питання було досліджене виданням YSTNews.
Так, одним з перших вчених, хто розробив таблиці для визначення відтінків пігментації очей, став французький хірург Поль Брока, який жив у другій половині XIX століття. Ці таблиці містили 54 різні відтінки.
Пізніше, у XX столітті, радянський антрополог і анатом Віктор Бунак запропонував розділити всі кольори очей на три основні групи: темні (чорні, карі), світлі (сині, блакитні, сірі) та змішані (темні з вкрапленнями сірого, блакитного чи зеленого).
А нещодавно на Міжнародному конгресі з біомедицини було озвучено, що найрідкіснішим кольором очей у світі є зелений, а найпоширенішим – карий. За словами вчених, поширеність різних кольорів очей серед людства виглядає так: зелений — 2%; сірий — 3%; бурштиновий — 5%; горіховий — 5%; блакитний — 8-10%; карий — до 80%.
Основні факти про рідкісні кольори очей:
Існують ще рідкісніші відтінки очей, такі як червоний, рожевий і навіть фіолетовий. Вони вважаються відхиленням від норми та найчастіше зустрічаються у людей з альбінізмом. Через цей вроджений стан організм не виробляє достатньо пігменту, що робить кровоносні судини райдужної оболонки помітними, надаючи їй рожевого відтінку.
За даними ООН, у Європі та Північній Америці альбінізм зустрічається приблизно в однієї людини з 17-20 тисяч. Водночас у країнах Південної Африки цей стан є значно поширенішим — наприклад, у Зімбабве його діагностують у одного з тисячі новонароджених.
Довгий час науковці вважали, що колір очей успадковується за законами Менделя (як у шкільних задачах із горохом), але нові дослідження довели, що все значно складніше. Учені виявили 16 генів, мутації в яких впливають на вироблення меланіну.
Так, забарвлення райдужки залежить від трьох складників і кожен з цих чинників кодують різні гени:
Навколо Евересту чути дивні звуки, які змусили вчених розібратися, звідки вони з'являються.
Google заявила, що новий інструмент не вплине на інші пристрої Android, такі як телевізори та…
Проєкт передбачає використання кріоконсервації - технології, яка дозволяє заморожувати біоматеріали на тисячі років при наднизьких…
Honor анонсувала середньобюджетний Honor Power з батарейкою 8000 мАг.
Німецькі вчені довели, що чорні ворони здатні розпізнавати геометричні закономірності - унікальна навичка, раніше відома…
Вчені створили рідкометалевого робота, як у "Термінаторі-2".