Фото: Argonne National Laboratory, U.S Dept of Energy
Наукові розробки завжди вражають, але те, що зробили дослідники з Аргонської національної лабораторії спільно з Національною лабораторією Оук-Ридж, вражає на особливий рівень. Вони запустили найбільшу у світі астрофізичну симуляцію Всесвіту за допомогою суперкомп’ютера Frontier, який просто перевернув уявлення про швидкість обробки даних – він працює в 300 разів швидше за своїх попередників.
Ця вражаюча симуляція моделює еволюцію величезних галактичних скупчень протягом мільярдів років. Вона дозволяє дослідникам вивчати нагрівання газів до неймовірних 100 мільйонів Кельвінів (це приблизно 99,999,726.85°C!) та рух зірок у космосі. Ці дані прекрасно корелюють з результатами, отриманими в передових обсерваторіях, таких як обсерваторія ім. Віри Рубін у Чилі. Результати були опубліковані Національною лабораторією Оук-Ридж.
«Щоб зрозуміти Всесвіт, треба змоделювати гравітацію і фізику, включаючи зірки, чорні діри і галактики», – розповідає Салман Хабіб, керівник проекту. Це його коментар відразу ж привертає увагу: як же можна охопити всю складність нашого Всесвіту?
Співавтор дослідження, Бронсон Мессер, додає: «Для зіставлення зі спостереженнями потрібно враховувати не тільки розмір області, а й повну фізику процесів, таких як нагрівання газу та утворення зірок». Це підкреслює, як багато потрібно знати для точного моделювання космосу.
Ця робота є неабияким досягненням у сфері космологічних досліджень, і, з огляду на швидкість розвитку технологій, можна лише уявити, що нас чекає в майбутньому.
"Видалено" - не означає "знищено"?
Вчені з Північно-Східного університету ( США ) припустили, що вікове зниження фізичної активності пов'язане не…
Тема про те, як українські прізвища могли виникати від особистих рис, зокрема — неохайності, є…
У річках Колорадо помічено агресивного "загарбника" - іржавого рака, який загрожує місцевій екосистемі.
Дане рішення має зробити мобільні мережі, інтернет і критичні технології більш стабільними та захищеними.
Дане відкриття кидає виклик традиційним уявленням про старіння у хребетних.