Каракатиці – справжні майстри маскування. Ще б пак, ці головоногі молюски можуть змінювати своє “обличчя” так швидко, що їхні жертви не встигають помітити небезпеку. Вчені дослідили, як їм це вдається.
Про це повідомило видання SciTechDaily.
Так, нове дослідження вчених з Бристольського університету показало, що широкодзьобі каракатиці – справжні майстри ілюзії. При цьому їхній новий трюк вразив навіть дослідників.
Старший автор доктор Мартін Хоу каже: “Більшість каракатиць покладаються на непомітність, щоб підкрастися до здобичі. Завдяки своїй шкірі, яка швидко змінює колір, ці дивовижні тварини мають ширший діапазон можливостей, ніж більшість, коли йдеться про маскування під час руху”.
Вчені виявили, що, підкрадаючись до здобичі, каракатиці використовують динамічне відображення шкіри, щоб уникнути виявлення в останні моменти наближення до здобичі, зокрема крабів, навіть під час руху.
Хоча цей метод маскування виразний для людини, він ефективно обманює зір жертви. Більшість хижаків видають себе рухом, але каракатиці перетворили його на свою перевагу. Дослідники виявили ще принаймні три стратегії полювання, але механізм цієї ілюзії лише починають розгадувати.
Доктор Маттео Сантон з Бристольського університету зазначає, що раніше камуфляж вважали переважно захисним механізмом здобичі, але в каракатиць він допомагає хижаку залишатися непоміченим. Доктор Мартін Хау, співавтор дослідження, додав, що здатність цих тварин міняти колір надає їм більше тактичних можливостей, ніж більшості морських видів.
Експерименти з крабами показали, що рухомі смуги пригнічують їхній зір, через що жертва не впізнає загрозу, що наближається.
Фахівці видання Android Police заявили, що смартфони з тонким корпусом мають більше недоліків, ніж переваг.
Це рідкісне поєднання планет і Місяця обіцяє стати яскравим моментом для всіх любителів астрономії та…
Мобільний оператор lifecell продовжує енергомодернізацію мережі, щоб забезпечити зв’язок абонентам навіть при 10-годинних відключеннях електроенергії.
Українські прізвища можуть розповісти більше, ніж про професію чи характер предків. Деякі родові імена вказують…
Чутливим до змін погоди радять бути особливо обережними 22 квітня.
Технологія покликана вирішити проблему дефіциту робочої сили, що стає дедалі актуальнішою для Японії через старіння…