У новому дослідженні науковці виявили, що причина того, чому одні люди часто бачать тривожні сни, а інші – ні, може лежати в особливих психологічних рисах. Це, зокрема, тонкі психічні кордони та схильність до кошмарів. Спеціалісти повідомляють, що часті кошмари тісно пов’язані з деякими проблемами психічного здоров’я. Наприклад, тривожні сни значно частіше спостерігаються у тих, хто має розлади нервової системи, депресії та інші стани, пов’язані з настроєм. Це часто відображає підвищений емоційний стрес і порушення регуляції, повідомляє PsyPost.
Також цікаво: Назвали прізвища, які давали лише сварливим і вічно незадоволеним: перевір своє у списку
Однак, кошмари не є притаманними лише тим, хто має проблеми з психічним здоров’ям. Вони досить поширені серед населення в цілому. Дослідження вказують, що близько 4% людей постійно страждають від кошмарів, тоді як приблизно 40% відзначають, що такі сни їх непокоять час від часу. Вільям Келлі, автор дослідження та доцент Університету Втіленого Слова, зазначає: “Кошмари сняться, принаймні час від часу, відносно великій кількості людей, які мають або не мають проблем із психічним здоров’ям. Однак їх причини залишаються загадковими. Ми намагалися зрозуміти, які ключові психологічні настрої, здається, впливають на це”.
У дослідженні взяли участь 116 студентів-психологів з американського університету. Середній вік учасників становив 20,5 років. Вони заповнили онлайн-опитування, яке включало кілька перевірених показників, пов’язаних з кошмарами та рисами особистості. Науковці проаналізували взаємозв’язок між частотою тривожних сновидінь і чотирма психологічними схильностями: нейротизмом, схильністю до кошмарів, тонкими психологічними кордонами та чутливістю до сенсорної обробки.
Аналіз даних показав, що лише схильність до тривожних снів і тонкі психологічні кордони були важливими незалежними факторами, що впливають на частоту кошмарів. Схильність до кошмарів, зокрема, включає емоційну нестабільність, порушення регуляції настрою та підвищену чутливість до стресу. Дослідники припустили, що люди з високою схильністю до кошмарів можуть відчувати процес, званий “конкретизацією”. Це означає, що незрозумілі або абстрактні психічні переживання переходять у більш відчутні форми, акцентуючи на яскравих та тривожних образах сновидінь. Це робить їх більш схильними транслювати емоційну боротьбу в реальному житті у тривожні сни.
Люди з тонкими кордонами характеризуються більшим взаємозв’язком між емоціями, думками та зовнішніми подразниками. Таким чином, вони можуть бути більш сприйнятливими до переживання тривожних образів під час сну, оскільки мають меншу здатність їх розділяти або фільтрувати. Це підтверджує ідею про те, що тонкі кордони сприяють виникненню негативних психічних станів, які можуть проявлятися у вигляді тривожних снів.
Вчені планують продовжити свою роботу, щоб дослідити, як ці риси взаємодіють з іншими психічними функціями та впливають на різні групи населення. Це дослідження може допомогти в розробці стратегій, що зменшують частоту тривожних сновидінь та покращують якість сну для людей із схильністю до кошмарів.
Це цікаво: Вчені з’ясували, що косметичні тестери в магазинах можуть бути небезпечними для здоров’я
“Ми хочемо розширити ці висновки й краще зрозуміти, як тонкі психічні кордони й інші змінні, пов’язані зі схильністю до кошмарів, взаємодіють з тривожними снами”, – підсумував дослідник. Ці результати стануть частиною масштабнішого проекту, спрямованого на розуміння того, як психічні функції та риси впливають на кошмари, навіть у тих, хто не має серйозних проблем із психічним здоров’ям.
Китай встановив рекорд лазерного зв’язку, досягнувши 100 Гбіт/с між супутниками та Землею. Це суттєвий прорив…
У віддаленому озері Енігма в Антарктиді відкрито унікальну екосистему живих мікробів під 14 метрами льоду,…
Вчені виявили, що Земля 4,4 млрд років тому зіткнулася з гігантською планетою, що призвело до…
В Кенії впало загадкове металеве кільце, яке вчені вважають космічним сміттям. Інцидент підтвердив місцевий космічний…
У Великій Британії виявили найбільший ланцюжок слідів динозаврів, що належать зауроподам і мегалозаврам. Відкриття допоможе…
Археологи в Йорданській долині виявили скарб монет часів царя Олександра Янная. Знахідка допоможе зрозуміти єврейську…