Categories: Наука

Вчені пояснили, чому з віком нам здається, що час плине швидше

Експерти вважають, що важливо жити сьогоденням і уникати зациклення на минулому. Багато людей, напевно, замислювалися над тим, чому час у дорослому віці летить так швидко, тоді як у дитинстві все здавалося вічністю. Як передає LADbible, цьому є наукове пояснення.

Читайте також: Японські науковці створюють вакцину проти старіння

Наукове пояснення сприйняття часу

Професор машинобудування Адріан Бежан зазначає, що всі ми сприймаємо час по-різному, особливо в молодості. “Мозок отримує менше зображень, ніж він був навчений отримувати в молодості”, — пояснив він. Швидкість, з якою ми обробляємо візуальну інформацію, дійсно сповільнюється з віком, оскільки складність наших нейронів зростає.

Це призводить до того, що електричні сигнали повинні долати більші відстані, що і викликає повільніше оброблення інформації. Таким чином, нам здається, що час плине швидше.

Дослідження про сприйняття часу

Багаторічні наукові дослідження показують, що наше сприйняття того, як швидко минає час, збільшується, коли ми зростаємо. Наприклад, нещодавнє дослідження, проведене Ліверпульським університетом Джона Мура, вивчало, як люди у Великій Британії відчувають, що Різдво настає щороку швидше, в той час як мешканці Іраку вважають, що Рамадан настає раніше.

Бежан пояснив, що цей феномен добре відомий у науковій спільноті: “Люди часто дивуються тому, як багато вони пам’ятають з тих днів, які в юності здавалися їм вічними. Це не тому, що їхній досвід був глибшим чи більш значущим, просто він сприймався у швидкому темпі”.

Погляд на час через призму досвіду

Для чотирирічної дитини, наприклад, рік – це значно більший відрізок життя, ніж для людини 30 або 40 років. Звикаючи до досвіду і формуючи звички, ми не так часто заглиблюємось у невідоме, як це роблять діти. Це також змушує час вічно текти швидше, оскільки мозок не отримує нічого нового, що можна було б запам’ятати.

Унаслідок цього, усі дні та місяці зливаються в одне ціле, і, зрештою, ми святкуємо лише кілька яскравих моментів, а решта проходить повз нас.

Поради для сповільнення часу

Бежан також порадив: “Трохи сповільнити темп, змусити себе робити щось нове, щоб відволіктися від рутини. Робіть собі сюрпризи, намагайтеся займатися незвичними речами. Ви почули гарний жарт? Розкажіть його! Маєте нову ідею? Зреалізуйте її. Скажіть щось нове.”

Рутина може змусити нас відчувати, що ми просто проходимо через неї, як підкреслила професорка психології Мічиганського університету Сінді Лустіг. “Коли ми робимо багато речей протягом певного періоду, час може здаватися довшим”, — зазначила вона.

Лустіг підкреслила, що ми всі “маємо великий контроль” над тим, які враження отримуємо з часом. Тому важливо жити сьогоденням та уникати зациклення на минулому.

Aleksandr V.

Recent Posts

Microsoft потрапив в гучний скандал через Skype: користувачі вимагають повернення грошей

Microsoft відмовляється повертати кошти платним користувачам Skype, що закривається.

1 годину ago

Kyivstar, Vodafone, lifecell чи eSIM: хто пропонує зараз найдешевший роумінг у Європі

Порівняли умови, ціни та зручність підключення, щоб кожен мав можливість залишатися на зв’язку без зайвих…

2 години ago

Прізвища українців, серед предків яких були кати, бандити й злочинці: перевірте своє у списку

Навіть якщо прізвище і має "темне" походження, це ще не означає, що сучасна людина має…

3 години ago

Землю накрила довготривала магнітна буря: прогноз на 15 квітня

Україну накрила потужна магнітна буря 15 квітня.

4 години ago

Зміна клімату чи природний цикл? Почав руйнуватись найбільший айсберг світу

Науковці спостерігають за подальшими змінами.

5 години ago

Instagram дарує авторам новий спосіб ділитися “таємницями”: як це працює

Instagram тестує новий тип публікацій, які можна відкрити за допомогою секретного коду.

6 години ago