Categories: Наука

Вчені пояснили, чому з віком нам здається, що час плине швидше

Експерти вважають, що важливо жити сьогоденням і уникати зациклення на минулому. Багато людей, напевно, замислювалися над тим, чому час у дорослому віці летить так швидко, тоді як у дитинстві все здавалося вічністю. Як передає LADbible, цьому є наукове пояснення.

Читайте також: Японські науковці створюють вакцину проти старіння

Наукове пояснення сприйняття часу

Професор машинобудування Адріан Бежан зазначає, що всі ми сприймаємо час по-різному, особливо в молодості. “Мозок отримує менше зображень, ніж він був навчений отримувати в молодості”, — пояснив він. Швидкість, з якою ми обробляємо візуальну інформацію, дійсно сповільнюється з віком, оскільки складність наших нейронів зростає.

Це призводить до того, що електричні сигнали повинні долати більші відстані, що і викликає повільніше оброблення інформації. Таким чином, нам здається, що час плине швидше.

Дослідження про сприйняття часу

Багаторічні наукові дослідження показують, що наше сприйняття того, як швидко минає час, збільшується, коли ми зростаємо. Наприклад, нещодавнє дослідження, проведене Ліверпульським університетом Джона Мура, вивчало, як люди у Великій Британії відчувають, що Різдво настає щороку швидше, в той час як мешканці Іраку вважають, що Рамадан настає раніше.

Бежан пояснив, що цей феномен добре відомий у науковій спільноті: “Люди часто дивуються тому, як багато вони пам’ятають з тих днів, які в юності здавалися їм вічними. Це не тому, що їхній досвід був глибшим чи більш значущим, просто він сприймався у швидкому темпі”.

Погляд на час через призму досвіду

Для чотирирічної дитини, наприклад, рік – це значно більший відрізок життя, ніж для людини 30 або 40 років. Звикаючи до досвіду і формуючи звички, ми не так часто заглиблюємось у невідоме, як це роблять діти. Це також змушує час вічно текти швидше, оскільки мозок не отримує нічого нового, що можна було б запам’ятати.

Унаслідок цього, усі дні та місяці зливаються в одне ціле, і, зрештою, ми святкуємо лише кілька яскравих моментів, а решта проходить повз нас.

Поради для сповільнення часу

Бежан також порадив: “Трохи сповільнити темп, змусити себе робити щось нове, щоб відволіктися від рутини. Робіть собі сюрпризи, намагайтеся займатися незвичними речами. Ви почули гарний жарт? Розкажіть його! Маєте нову ідею? Зреалізуйте її. Скажіть щось нове.”

Рутина може змусити нас відчувати, що ми просто проходимо через неї, як підкреслила професорка психології Мічиганського університету Сінді Лустіг. “Коли ми робимо багато речей протягом певного періоду, час може здаватися довшим”, — зазначила вона.

Лустіг підкреслила, що ми всі “маємо великий контроль” над тим, які враження отримуємо з часом. Тому важливо жити сьогоденням та уникати зациклення на минулому.

Aleksandr V.

Recent Posts

Витік фото у мережу розкрив всі відтінки нових iPhone 17 та iPhone 17 Air

Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…

15 години ago

В Україні знайшли стародавні артефакти

У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.

16 години ago

В Україні податкова служба перевіряє рахунки і вимагає пояснити джерела доходів: подробиці

Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…

17 години ago

На глибині 8000 метрів в океані виявили активного хижака, який змінює уявлення про глибоководні екосистеми

Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…

18 години ago

Київстар анонсував запуск супутникового зв’язка Starlink для українських смартфонів

Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.

19 години ago

Виявити рак за 20 секунд: корейські вчені створили сенсор для швидкої діагностики

Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…

1 день ago