Categories: Наука

Вчені назвали справжнього чемпіона сну серед тварин: люди можуть лише заздрити

Вчені підрахували, що людина спить третину свого життя. А от у світі тварин є представники, які можуть спати від 18 до 22 години на добу. Йдеться про коалу.

Про це пише IFLScience.

Отож, основна причина, чому коали значну частину часу проводять у сні – її дієта.

Справа в тому, що коали харчуються листям евкаліпта, яке є низькокалорійним і важко засвоюваним. В день вони з’їдають приблизно 500 г листя евкаліпта, що може здатися здоровим салатом, але це не дає багато енергії.

Аби переварити таку їжу, коали потребують багато часу для відпочинку і переробки їжі, що й призводить до тривалого сну — до 18-22 годин на добу.

Коали — це маленькі тварини, завдовжки від 60 до 82 см і вагою від 5 до 16 кг. Їхнє тіло компактне, з коротким хвостом. Голова велика, з плоским обличчям і маленькими очима. Вуха великі, округлі та вкриті хутром.

Так, листя, яке їдять коали, містить всього близько 5% цукру і крохмалю, а цього не вистачить, щоб підтримувати працездатність цілий день.

Крім того, листя евкаліпта токсичне – якби люди споживали стільки ж евкаліпта, скільки це роблять коали, ми б помирали від нього. А ось коали мають травну систему, яка здатна справлятися з токсинами. Довга, згорнута частина цієї системи, що називається сліпою кишкою, містить спеціальні бактерії, відповідальні за це.

Однак цей процес дуже енергозатратний і потребує багато часу для переробки їжі, тому коали сплять так довго, щоб зберігати енергію та допомогти організму ефективно перетравлювати їжу.

Також коали мають дуже повільний метаболізм, що допомагає їм економити енергію через низькокалорійну дієту. Це ще одна причина, чому вони так багато сплять.

Коали — це символи австралійської фауни, які привертають увагу своєю милим виглядом і унікальними адаптаціями до життя в деревах. Однак останнім часом популяція коал стикається з численними загрозами, такими як втрата природного середовища через вирубку лісів, зміни клімату та хвороби, зокрема хламідіоз. Це впливає на їхнє виживання, і коали перебувають під загрозою зникнення.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Льодовики на Евересті “волають не своїми голосами”: вчені зафіксували моторошне явище

Навколо Евересту чути дивні звуки, які змусили вчених розібратися, звідки вони з'являються.

5 години ago

Google ускладнює доступ до даних: що відомо про автоперезавантаження Android-пристроїв

Google заявила, що новий інструмент не вплине на інші пристрої Android, такі як телевізори та…

6 години ago

Не ковчег Ноя, а холодильник NASA: вразливі види Землі хочуть зберегти у біосховищі

Проєкт передбачає використання кріоконсервації - технології, яка дозволяє заморожувати біоматеріали на тисячі років при наднизьких…

7 години ago

Зарядив і забув: один з виробників презентував смартфон з батареєю на 8000 мАг, подробиці

Honor анонсувала середньобюджетний Honor Power з батарейкою 8000 мАг.

8 години ago

Ворони здивували неймовірним інтелектом: вчені з Німеччини виявили у них здатність до геометрії

Німецькі вчені довели, що чорні ворони здатні розпізнавати геометричні закономірності - унікальна навичка, раніше відома…

9 години ago