Categories: Наука

Вчені нарешті змогли точно відтворити зовнішність Моцарта: як виглядав геній класичної музики

Таємниця зовнішності видатного композитора Вольфганга Амадея Моцарта, що тривала понад два століття, нарешті отримала свою розгадку! Нещодавно вченим вдалося відтворити його обличчя за допомогою реконструкції черепа, який, як вважається, належав композитору. Це відкриття стало можливим завдяки зусиллям міжнародної команди науковців, які раніше відновили риси знаменитого Баха, пише Daily Mail.

Моцарт, який вважається гігантом західної класичної музики, залишався загадковою постаттю, адже більшість його портретів були створені вже після його смерті. Збереглися лише кілька зображень з життя композитора, і їх автентичність викликала численні питання. Як писав музикознавець Альфред Ейнштейн у 1962 році: “Не збереглося жодних земних решток Моцарта, окрім декількох жалюгідних портретів, серед яких немає двох однакових.”

Нові можливості завдяки технологіям

Однак тепер, завдяки дослідженням Сісеро Мораєса, експерта в галузі судово-медичної реконструкції, обличчя Моцарта може бути інтегроване у наше уявлення про нього. Мораєс розповів, що дізнався про череп випадково під час роботи над іншим проєктом. “Наша команда вже понад десять років працює над апроксимацією облич, і ми постійно реконструюємо історичні постаті”, – зазначив він.

Фото: Cicero Moraes/Pen News

За його словами, існував добре збережений череп, що дав можливість провести повноцінну реконструкцію. Хоча нижня щелепа не була включена, а деякі зуби відсутні, фахівці змогли отримати точну модель завдяки статистичним даним та анатомічним узгодженням.

Процес реконструкції

Міжнародна команда науковців розпочала з віртуального відновлення черепа, поєднуючи різні методи для отримання повної реконструкції. “Ми використовували маркери товщини м’яких тканин, що дозволило нам отримати уявлення про межі шкіри на обличчі”, – додав Мораєс.

Реконструкція базувалася на вимірах, отриманих від сотень дорослих європейців, що дало змогу створити надійну основу для моделювання. “Ми також використали техніку анатомічної деформації, чим точно підганяли голову віртуального донора під параметри черепа Моцарта”, – підкреслив вчений.

Відповідність реконструкції історичним зображенням

Завершена модель обличчя композитора виявилася цілком сумісною з двома історичними портретами, що збереглися з часів його життя. Один з них – незавершений портрет Йозефа Ланге, намальований близько 1783 року, якого Констанція Моцарт описувала як “найкраще його зображення”. Іншим був ескіз Дори Сток 1789 року.

Фото: Cicero Moraes/Pen News

Мораєс зазначив, що, під час апроксимації обличчя, вони не використовували портрети як еталон для моделювання, оскільки всі параметри мали відповідати перевіреним методам. “Лише після завершення бюсту ми змогли порівнювати його з відомими зображеннями і отримали вражаючу відповідність”, – зазначив він.

Фото: Cicero Moraes/Pen News

Таємниця черепа Моцарта

Проте, сам череп не позбавлений своєї загадковості. Він був виявлений через 10 років після смерті композитора могильником, який розповів про місцезнаходження його безіменної могили у Відні. Після цього череп переходив у різні руки, перш ніж був переданий до Моцартеуму в Зальцбурзі у 1902 році.

Фото: Cicero Moraes/Pen News

 

Aleksandr V.

Recent Posts

Київстар, Vodafone чи lifecell: який з операторів пропонує в квітні 2025 року найдешевший тариф

У квітні Київстар, Vodafone та lifecell оновили свої пропозиції — кожен з операторів має плани…

36 хвилин ago

Прізвища українців, що “намертво” пов’язані з Росією: перевірте своє у списку

Важливо розуміти історичний контекст та походження прізвищ, щоб уникати помилкових асоціацій.

2 години ago

Десятиденна магнітна буря атакувала Україну: чого чекати 11 квітня

Сильна магнітна буря в Україні триває з другого квітня.

3 години ago

ДНК собак в Чорнобилі здивувала вчених: як радіація змінила тварин

Собаки в Чорнобильській зоні мають унікальні генетичні зміни — вчені приголомшені результатами досліджень.

4 години ago

Україна запускає власне виробництво аналогів Starlink: що відомо

Цей крок спрямований на забезпечення внутрішніх потреб України в супутниковому зв'язку.

12 години ago

Рідкісне небесне явище “Рожевий Місяць”: чому українцям варто глянути в небо 13 квітня

У ніч на 13 квітня українці побачать "Рожевий Місяць" - найвіддаленіший повний місяць року.

16 години ago