Фото - freepik
Нещодавнє дослідження, проведене вченими з Університету Ексетера та Агентства охорони здоров’я Великої Британії, виявило, що в районах, де масово випускають фазанів, кліщі з більшою ймовірністю переносять бактерії, що викликають хворобу Лайма.
Робота була опублікована в журналі Ecology Letters (EL) .
Так, варто зазначити, що фазани не є корінними мешканцями Великобританії. Вони були завезені до країни переважно для мисливських цілей. Щороку ці птахи вирощуються у спеціалізованих господарствах, часто з використанням імпортованих яєць та пташенят, і випускаються у дику природу перед початком мисливського сезону. Мова йде про приблизно 47 мільйонів фазанів для полювання, що становить значне навантаження на місцеву екосистему.
У своєму новому досліджені вчені вивчали кліщі на 25 лісових ділянках, де випускалися фазани, та у 25 контрольних ділянках неподалік, де птахів не було.
За їх спостереженням, бактерії роду Borrelia, здатні викликати хворобу Лайма, майже в 2,5 рази частіше зустрічаються у кліщів із ділянок із фазанами. У середньому зараженими виявилися 7,8% кліщів у місцях випуску фазанів і лише 3,2% — у контрольних районах.
Як пояснив один із авторів дослідження, Еміль Міхелс із Центру екології та охорони природи Університету Ексетера, фазани є “компетентними” господарями для Borrelia. Це означає, що вони легко заражаються і можуть передавати бактерії іншим організмам, включаючи кліщі.
Вчені зазначають, що робота ще не дає прямих даних про зростання числа заражень хворобою Лайма серед людей, проте наголошує на важливості подальших досліджень. Особливо вразливими можуть виявитися лісники та єгері, які працюють у місцях масового випуску фазанів.
Доктор Барбара Чиррен додала, що може йтися про так зване “зворотне зараження” – коли завезені види сприяють поширенню патогенів, що вже існують у регіоні. Це один із шляхів, яким можуть з’являтися нові зоонозні інфекції — хвороби, що передаються від тварин людині.
Нагадаємо, що хвороба Лайма може викликати серйозні симптоми, включаючи лихоманку, головний біль, втому та висип. Без своєчасного лікування вона може призвести до ускладнень, таких як артрит, проблеми з серцем та нервовою системою.
Фізики навчилися вимірювати час без годинника.
Користувачі Meta можуть тепер покладатися тільки на власні інструменти компанії для роботи з ШІ в…
На Касовій горі у Бурштинській громаді муфлони потоваришували з самицею коня Пржевальського.
За метеорним потоком Ліриди можна спостерігати кожного року наприкінці квітня.
Телевізори LG отримають здатність розпізнавати емоції глядачів завдяки новій AI-технології.
Нове відкриття поставило під сумнів багато гіпотез щодо формування рельєфу на інших планетах.