Незважаючи на те, що археологи вивчають залишки споруд епохи Стародавнього Риму дуже давно, нові розкопки приносять сенсаційні знахідки.
Здавалося б, що зараз важко здивувати когось знайденням артефактів в Італії, проте виявляється, що реліквії минулого можуть приховуватися не лише на суші, а й на прибережних акваторіях Апеннінського півострова.
Нещодавно в околицях Поццуолі (в давності це місце називалося Путеолі), у регіоні Кампанія, під водою було виявлено два мармурові вівтарі ранньої доби І століття н.е.
Ці артефакти виявилися частинами структур храму, який був приурочений богові-покровителю Дузаресу. Цей храм був побудований набатеями – представниками семітського народу, який мешкав вздовж узбережжя Червоного моря, на Синайському півострові, а також на півночі Саудівської Аравії та в Йорданії, повідомляє Archeonews за даними органів італійської влади.
Набатейська держава виникла між 4 та 2 століттями до н.е., з центром в Петрі. Ця цивілізація була відома своєю високо розвиненою сферою сільського господарства.
На підставі обмеженої кількості знахідок можна припустити, що ця давня культура здійснювала свої подорожі на територію сучасної Італії.
В минулому Путеолі виступало в якості центру експорту їхніх товарів з Італії. Вони встановили тут святилище та “торговельну базу”, які виступали в якості платформи для їхніх бізнесових контактів.
Дженнаро Санджуліано, міністр культури країни, зазначив: “Скрині давнього Путеолі знову відкриваються, приносячи з собою свідчення про багатство і широту торговельних, культурних та релігійних взаємозв’язків в Середземноморському басейні в античному світі”.
Підводні дослідження вівтарів дозволили археологам визначити, що храм розташовувався на Вікус Лартідіанус – частині міста, де іноземці займалися торгівлею та бізнесом. Це дослідження також надали нові свідчення, які розкривають структуру стародавнього порту та будівель адміністрації Римської імперії.
Тепер фахівцям належить розгадати, як саме храм та торговельні споруди потрапили на морське дно, а також які інші артефакти можуть приховуватися поруч з ними.
Глобальне потепління відкриває нові можливості для України у сільському господарстві. З правильним зрошенням країна може…
Фахівець пояснює, чому флагманські смартфони відмовляються від слотів для карт пам’яті, зокрема через швидкість вбудованої…
Горбаті кити можуть спілкуватися з людьми, створюючи бульбашкові кільця, і це може стати ключем до…
Дізнайтесь, як захистити екран смартфона від вигорання за допомогою простих порад: темна тема, автоматичне регулювання…
Дізнайтеся, як обрати бюджетний смартфон, щоб не помилитися: ключові поради та рекомендації для успішної покупки.
Вчені розкрили функцію кадика у чоловіків та його відсутність у жінок, пояснюючи анатомічні особливості обох…