2024 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень, і це підтвердили експерти World Weather Attribution (WWA) та Climate Central. Цього року світ пережив шість додаткових тижнів спеки, і це справило величезний вплив на багато країн. Як виявилось, майже половина держав стикнулася з майже двома додатковими місяцями екстремальної спеки, а в окремих регіонах цей період перевищив чотири місяці, пише meta.ua.
Навіть у таких розвинених країнах, як США і Велика Британія, зміни клімату стали справжнім викликом. Але ще більш серйозні наслідки зазнали острівні держави: їхні жителі пережили аж 150 додаткових днів спеки цього року.
В Україні це питання також стає дедалі критичнішим. За даними Міністерства довкілля, кількість днів із ризиково високими температурами зростає щороку. Екстремальні теплові хвилі зафіксовані як один з найбільших наслідків кліматичної кризи. Науковці прогнозують, що вже наступного року варто очікувати збільшення тривалості теплових хвиль, що принесе руйнівні наслідки для інфраструктури, сільського господарства, водних ресурсів і, звісно ж, для здоров’я населення.
Але спека – це не єдина загроза. Зміни клімату також призводять до руйнівних повеней у Європі та Африці, посух у регіоні Амазонії, а сили ураганів зростають. За даними дослідження, кожен атлантичний ураган цього року став значно сильнішим через зміни клімату. Урагани “Берил” і “Мілтон”, наприклад, не досягли б таких руйнівних показників без впливу глобального потепління.
Науковці закликають терміново і радикально скорочувати обсяги спалювання вугілля, нафти та газу. Доктор Фрідеріке Отто, співкерівник WWA, зазначає, що наслідки потепління, викликаного використанням викопного пального, ніколи не були настільки очевидними і руйнівними.
Ця ситуація вимагає термінових дій від усіх країн, адже наш світ страждає від наслідків дій попередніх поколінь. Нарешті настав час для зміни підходів у поводженні з природними ресурсами та зменшення впливу на нашу планету.
Це одна з наймасштабніших метеоритних знахідок у Європі — і вона відкриває нову сторінку в…
У матеріалі — покрокова інструкція, як безпечно повернути смартфону стабільну зарядку, звільнивши його від пилу.
Дослідники сподіваються, що ці нові знання допоможуть прогнозувати появу феномену у просторі та часі, а…
В Україні презентували новітній бойовий лазер "Тризуб".
Автори дослідження відзначають, що знайти життя на Титані - як шукати голку в стозі сіна,…
Оператор мобільного зв’язку Vodafone звернувся до користувачів із важливим повідомленням.