У Новій Зеландії науковці зробили вражаюче відкриття: вперше зафіксували процес відкладання яєць рідкісним хижим равликом Powelliphanta augusta. Цей вид, що зустрічається лише в обмеженому ареалі країни, має унікальну біологічну особливість — відкладання яєць через генітальний відворот на шиї.
Про це пише The Guardian.
Читайте також: Вчені пролили світло на походження найбільших хижаків Землі: як тиранозавр потрапив до Америки
Отож, дане відкриття стало можливим завдяки зусиллям науковців з Департаменту охорони природи Нової Зеландії, які здійснили унікальні спостереження, зробивши важливі кадри рідкісного моменту, як равлик відкладає яйця через шию.
Powelliphanta augusta, або равлик з гори Август є частиною родини Rhytididae та зустрічається лише в обмеженому ареалі в Новій Зеландії, зокрема на південному заході Південного острова. Це один з найбільших видів хижих равликів у світі, досягаючи розміру м’яча для гольфу.
Дані равлики мають міцну темну раковину з яскраво вираженими кільцями, що додає їм декоративного вигляду. Їхня раковина може досягати діаметра до 12 см.
Равлики цього виду повільно ростуть, живуть десятиліттями і здебільшого харчуються слимами та дощовими хробаками. Однак, при всіх особливостях даного виду равликів, найбільшу цікавість вчених викликає дивовижний процес відкладання яєць рідкісним хижим равликом Powelliphanta augusta.
Так, равлики Powelliphanta augusta мають генітальний відворот, розташований на шиї, що дозволяє їм залишатися в своїй раковині під час парування та відкладання яєць. Це явище є рідкісним серед равликів, а до цього моменту фахівці не мали можливості спостерігати його в природних умовах.
Унікальні кадри процесу відкладання яєць дозволять вченим більш детально вивчити механізм репродукції цих дивовижних створінь і однозначно сприятимуть збереженню біорізноманіття планети.
До речі, равлики Powelliphanta augusta досягають статевої зрілості лише до восьми років, після чого можуть відкладати яйця, яких за рік нараховується лише п’ять. Яйця можуть залишатися в інкубації до одного року, що також є частиною унікальної біології цього виду.
Фахівець із біорізноманіття Інгрід Грунер, яка брала участь у спостереженнях, підкреслила, що до цього моменту науковці не мали можливості спостерігати подібні процеси в природі, що робить це відкриття надзвичайно важливим для вивчення біології та екології цього виду.
Читайте також: Європа висихає? Вчені попередили, що Польща, Україна та Балкани на межі водної кризи: що відомо
Зазначимо, що равлики Powelliphanta augusta знаходиться під загрозою зникнення через діяльність людини, зокрема видобуток корисних копалин на їхньому природному середовищі. Однак завдяки зусиллям Департаменту охорони навколишнього середовища з 2006 року, було розроблено програму збереження Powelliphanta augusta. В рамках цієї програми близько 4,000 равликів було переміщено до нових місць, а ще 2,000 стали основою для колонії у неволі, що дало шанс виду на збереження.
Розробка може знайти застосування в рятувальних операціях, військових завданнях і дослідженнях довкілля.
Команда вчених проаналізувала дані щодо 1,69 млрд молодих людей віком від п'яти до 18 років.
Lifecell давно зарекомендував себе як один із лідерів на ринку мобільного зв'язку в Україні, пропонуючи…
Дізнайтесь подробиці про нову небезпеку та як вона може вплинути на глобальну епідеміологічну ситуацію.
HUAWEI виходить на ринок сенсорів для камер.
У четвер, 8 травня, геомагнітна ситуація буде стабільною (К-індекс 2,67), що відповідає слабкому рівню.