На порталі Woman24 розшукали найпопулярніші міфи про мозок, які досі захоплюють свідомість багатьох.
Це помилка. Не будемо занурюватися в складну структуру роботи нашого мозку. Згадаємо простий доказ. Природа в процесі еволюції позбавляється від непрацюючих органів. Чи бачив хто-небудь китів з ногами? Так само й з мозком. Якщо він майже не працює, протягом поколінь його розмір і маса б зменшувалися. Але це не так: об’єм мозку сучасної людини залишається значним, тому його діяльність дійсно активна.
Цей міф не підтверджується на практиці. Інтелектуальні здібності забезпечуються лише частиною мозку, причому сам процес мислення значною мірою залежить не від кількості клітин, а від якісної роботи нейронних зв’язків. Крім забезпечення когнітивних функцій, мозок також регулює дихання, серцебиття, емоції, інстинкти та багато іншого. Таким чином, об’єм мозку і інтелект насправді не мають прямого зв’язку.
Ця фраза відома багатьом з нас змалечку і є вельми живучою. У кожному живому організмі клітини відмирають і замінюються новими. Якби це було не так, як тоді вдається відновлюватися людям після інсульту чи черепно-мозкових травм? Мозок, виявляється, здатний до певної міри регенерувати нервові клітини.
Це дійсно правда, але тільки для мертвого мозку. У живої людини мозок має червоний відтінок завдяки великій кількості кровоносних судин, які забезпечують його всім необхідним.
Крім згаданих, існує ще багато домислів про один з найсміливіших і незбагненних людських органів. Наприклад, деякі вважають, що інтелект слабшає з віком, або що в пошкодженому мозку залишаються “порожнини”. Або ж наводять недостовірну статистику про те, скільки мільйонів клітин мозку гине від різних факторів.
Microsoft відмовляється повертати кошти платним користувачам Skype, що закривається.
Порівняли умови, ціни та зручність підключення, щоб кожен мав можливість залишатися на зв’язку без зайвих…
Навіть якщо прізвище і має "темне" походження, це ще не означає, що сучасна людина має…
Україну накрила потужна магнітна буря 15 квітня.
Науковці спостерігають за подальшими змінами.
Instagram тестує новий тип публікацій, які можна відкрити за допомогою секретного коду.