У вересні 2024 року під час екологічної перевірки в Австралії співробітники Лісової корпорації виявили кладку з 10 мармурових зелених яєць прибережного ему — одного з найрідкісніших птахів на планеті. Стало відомо, як вчинили науковці і чи змогла екологічна ініціатива зберегти прибережного ему від повного вимирання.
Про це пише IFLScience.
Дійсно, колись прибережні ему були досить поширені на північно-східному узбережжі Нового Південного Уельсу, але через стрімке зниження чисельності в 2002 році їх офіційно визнали видом, що перебуває під загрозою зникнення.
Таким чином, на сьогоднішній день цей вид вважається одним із найрідкісніших птахів на планеті, і нині в дикій природі залишилось, за оцінками, менше ніж 50 особин.
І от, під час однієї з екологічних перевірок в Австралії співробітники Лісової корпорації виявили надзвичайно рідкісну знахідку — кладку з 10 мармурових зелених яєць прибережного ему (Dromaius novaehollandiae woodwardi).
Знайдені яйця були частково інкубовані в лабораторних умовах, а частина залишалася в гнізді під наглядом батьків. В результаті вилупилося кілька пташенят.
Загалом, це відкриття стало важливим для збереження прибережного ему, оскільки їхня популяція в природі нараховує менше ніж 50 особин. Екологи та природоохоронці сподіваються, що це дозволить підвищити шанси виду на відновлення і стабільне існування в майбутньому.
Фахівцям із Барселони вдалося відтворити найбільшу повінь в історії нашої планети. Комп'ютерне моделювання показало, що…
Netflix запустив експеримент із новою системою пошуку контенту, яка базується на технологіях штучного інтелекту.
Римляни встановлювали тарани в носовій частині кораблів. З їхньою допомогою вони топили ворожі судна.
Оновлення вже зняли з серверів, а компанія готує хотфікс для тих, хто встиг його встановити.
Вчені вважають, що метод може зробити революцію у сфері відновлення зубів.
Оператор мобільного зв’язку Vodafone оголосив про зниження цін на деякі тарифні плани.