У вересні 2024 року під час екологічної перевірки в Австралії співробітники Лісової корпорації виявили кладку з 10 мармурових зелених яєць прибережного ему — одного з найрідкісніших птахів на планеті. Стало відомо, як вчинили науковці і чи змогла екологічна ініціатива зберегти прибережного ему від повного вимирання.
Про це пише IFLScience.
Дійсно, колись прибережні ему були досить поширені на північно-східному узбережжі Нового Південного Уельсу, але через стрімке зниження чисельності в 2002 році їх офіційно визнали видом, що перебуває під загрозою зникнення.
Таким чином, на сьогоднішній день цей вид вважається одним із найрідкісніших птахів на планеті, і нині в дикій природі залишилось, за оцінками, менше ніж 50 особин.
І от, під час однієї з екологічних перевірок в Австралії співробітники Лісової корпорації виявили надзвичайно рідкісну знахідку — кладку з 10 мармурових зелених яєць прибережного ему (Dromaius novaehollandiae woodwardi).
Знайдені яйця були частково інкубовані в лабораторних умовах, а частина залишалася в гнізді під наглядом батьків. В результаті вилупилося кілька пташенят.
Загалом, це відкриття стало важливим для збереження прибережного ему, оскільки їхня популяція в природі нараховує менше ніж 50 особин. Екологи та природоохоронці сподіваються, що це дозволить підвищити шанси виду на відновлення і стабільне існування в майбутньому.
Дослідження виявило тісний зв'язок між рівнем кисню та магнітним полем Землі за останні 540 млн…
В Україні найближчими днями очікується магнітна буря рівня G2, з найсильнішим ударом 7 липня. Підготовка…
Досліджуйте, як кішки спілкуються з людьми через нявкання. Дізнайтеся про його види та значення для…
Офтальмолог пояснив, скільки годин на день безпечно користуватися смартфоном для збереження зору. Важливі перерви та…
Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.
Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…