Зовнішність доісторичних європейців змінювалася протягом тисячоліть під впливом міграцій, клімату та способу життя. Однак достеменно відомо, що в залізному віці, близько 3000 років тому, вони мали темну шкіру, волосся та очі.
Про це пише Live Science.
Так, генетик з Університету Феррари в Італії Сільвія Жиротто разом з колегами проаналізувала 348 зразків стародавньої ДНК з археологічних пам’яток у 34 країнах Західної Європи та Азії. Найстаріший, віком 45 000 років, був від особини з Усть-Ішима, виявленої в 2008 році в районі річки Іртиш у Західному Сибіру, а інший високоякісний зразок ДНК було отримано від особини SF12 віком близько 9 000 років зі Швеції.
Разом з тим, багато давніх зразків ДНК були сильно пошкоджені, тому вчені використали метод “імовірнісного висновку фенотипу” та систему HIrisPlex-S. Ця технологія дозволяє прогнозувати колір очей, волосся і шкіри навіть за неповними генетичними даними.
Завдяки даному дослідженню виявилось, що у ранніх європейців спочатку була тільки генетика темної шкіри, волосся і очей.
Ось основні риси людей, які населяли Європу в період ≈40 000 – 10 000 років тому:
Карлес Лалуеза Фокс, палеогенетик з Інституту еволюційної біології Барселони заявив, що для нього було “сюрпризом”, що переважна кількість європейців мали гени темнішої пігментації аж до залізної доби, яка була відносно нещодавньою з точки зору генетики.
А ось гени, які спричиняють світлішу шкіру, волосся та очі, з’явилися в ранніх європейців лише близько 14 000 років тому, на пізніх стадіях палеолітичного періоду, також відомого як “стародавній кам’яний вік”.
Світліша шкіра могла бути еволюційною перевагою для європейців, оскільки вона сприяла кращому синтезу вітаміну D в умовах слабкого сонячного освітлення, що необхідно для зміцнення кісток, зубів і м’язів.
Новий, поки що не названий смартфон, буде орієнтований на бюджетний сегмент і оснащений камерою із…
Це одна з наймасштабніших метеоритних знахідок у Європі — і вона відкриває нову сторінку в…
У матеріалі — покрокова інструкція, як безпечно повернути смартфону стабільну зарядку, звільнивши його від пилу.
Дослідники сподіваються, що ці нові знання допоможуть прогнозувати появу феномену у просторі та часі, а…
В Україні презентували новітній бойовий лазер "Тризуб".
Автори дослідження відзначають, що знайти життя на Титані - як шукати голку в стозі сіна,…