фото - freepik
Міжнародний колектив космологів створив найдетальнішу на сьогоднішній день карту Всесвіту, яка відображає його стан на момент, коли йому було лише 380 тис. років. Це був один із перших періодів після Великого вибуху, і з астрономічної точки зору — це був надзвичайно ранній етап розвитку Всесвіту.
Про це повідомила прес-служба американського Прінстонського університету.
Отож, аби скласти карту, на якій можна побачити, як протікали ранні етапи формування перших зірок і галактик Всесвіту, вчені використали дані з чилійського космологічного телескопа ACT за останній цикл його роботи (2017 – 2022 рр.).
Зазначимо, що телескоп ACT був збудований у 2007 році на вершині гори Серро-Токо в чилійській частині пустелі Атакама для дослідження реліктового випромінювання та вивчення ранніх етапів існування Всесвіту.
Так, виміри поляризації мікрохвильового випромінювання, яке виробила первинна матерія світобудови, дозволили астрономам простежити за її рухом, а також уточнити вік Всесвіту, його масу, межі та швидкість розширення в цю епоху. Таким чином вони змогли скласти поки що найдетальнішу карту Всесвіту в перші миті її існування, коли вона була заповнена надгарячою плазмою.
Крім того, на цій карті можна побачити не тільки темні і світлі області, але в дуже високому дозволі визначити, наскільки було поляризовано реліктове випромінювання, що важливо для оцінки характеру руху газу.
Навколо Евересту чути дивні звуки, які змусили вчених розібратися, звідки вони з'являються.
Google заявила, що новий інструмент не вплине на інші пристрої Android, такі як телевізори та…
Проєкт передбачає використання кріоконсервації - технології, яка дозволяє заморожувати біоматеріали на тисячі років при наднизьких…
Honor анонсувала середньобюджетний Honor Power з батарейкою 8000 мАг.
Німецькі вчені довели, що чорні ворони здатні розпізнавати геометричні закономірності - унікальна навичка, раніше відома…
Вчені створили рідкометалевого робота, як у "Термінаторі-2".