Фото - Reuters
У Японії існує реальна загроза виникнення потужного мегаземлетрусу магнітудою 8–9, який може призвести до масових руйнувань і жертв. Очікується, що це станеться у районі жолоба Нанкай. Цей сейсмічно активний регіон простягається вздовж південного заходу Японії і є потенційним осередком катастрофічних землетрусів.
Про це повідомляє Reuters.
У понеділок, 31 березня 2025 року, уряд Японії опублікував звіт вчених, у якому сказано, що ймовірний мегаземлетрус може спричинити економічні збитки до 1,81 трильйона доларів США та призвести до загибелі близько 300 000 осіб. Ці цифри свідчать про серйозність потенційної загрози.
Так, за даними урядового звіту, існує 80% ймовірності того, що впродовж наступних 30 років відбудеться землетрус магнітудою 8–9 у районі жолоба Нанкай. У разі найгіршого сценарію, коли землетрус відбудеться вночі взимку, кількість жертв може досягти 298 000 осіб через цунамі та руйнування будівель.
Зазначимо, що такі мегаземлетруси відбуваються приблизно раз на 100–150 років.
Наприклад, останній подібний землетрус у районі жолоба Нанкай стався 79 років тому, що підвищує ймовірність його виникнення найближчим часом.
Враховуючи ці дані, японські власті активно працюють над розробкою планів евакуації, зміцненням інфраструктури та підвищенням обізнаності населення щодо потенційних ризиків, щоб мінімізувати можливі наслідки майбутнього мегаземлетрусу.
Після новин про ризик настільки потужного землетрусу прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда скасував візит до Центральної Азії.
“Я вирішив залишитися в країні на наступний тиждень або близько того, щоб переконатися, що наша підготовка і зв’язок в порядку”, – пояснив Кісіда.
А от мешканцям районів, які можуть постраждати внаслідок стихійного лиха, влада радить упродовж найближчих тижнів зберігати пильність та за потреби бути готовими до евакуації.
Автори дослідження наголошують, що це лише початковий крок до розуміння біологічних наслідків авіаперельотів, і потребує…
Унікальність відкриття полягає не лише в самих планетах, а й у методі, який дозволив їх…
Адміністрація Держспецзв’язку наразі перебуває на фінальній стадії підготовки проєкту постанови Кабміну, яка регламентуватиме створення та…
Цифрова реконструкція стежки динозавра — це не просто відкриття про минуле, а крок у майбутнє…
Дане відкриття підтверджує, що примати мають складну систему соціальної взаємодії, де є місце турботі про…
Сонце зараз у фазі підвищеної активності, яка триватиме до 2025–2026 років, тож подібні події —…