Міжнародна команда вчених розробила унікальний суперметал, який здатен «вижити» в умовах, де більшість матеріалів руйнуються — при температурах від -196 °C до +600 °C. Його відкриття може стати революцією для низки високотехнологічних галузей: від космічної інженерії до оборонної промисловості.
Результати дослідження були опубліковані у журналі Materials Research Letters.
Читайте також: Морське дно стане автобаном і залізницею водночас: інженери з Європи будують найдовший у світі збірний тунель
Науковці з Пхоханського університету науки та технологій (POSTECH) у Південній Кореї створили сплав на основі нікелю, що залишається міцним та гнучким навіть за температур від -196 °C до 600 °C.
Зазначається, що група науковців POSTECH під керівництвом професора Хенг Соп Кіма з кафедри матеріалознавства та інженерії розробила іноваційний сплав, що отримав назву «Hyperadaptor». Цей сплав є багатообіцяючим для використання у аерокосмічній та автомобільній промисловості.
Більшість металів, що використовуються у промисловості, дуже вразливі до перепадів температур. Звичайні металічні матеріали проектуються із метою продуктивної роботи за обмеженого діапазону температур. Це робить такі матеріали непридатними для використання в умовах екстремальних перепадів температур.
Для вирішення цієї проблеми науковці з POSTECH розробили концепцію «Hyperadaptor». Це високоентропійний сплав на основі нікелю, який не втрачає власних механічних характеристик у діапазоні температур від -196 °C до 600 °C. Така стійкість пояснюється вмістом наночастинок фази L1₂ у структурі сплаву, які запобігають механічній деформації та зберігають гнучкість та міцність металу навіть за екстремальних умов. Цей сплав може отримати застосування у ракетних та реактивних двигунах, автомобільних вихлопних системах, турбінах електростанцій та трубопроводах.
Мобільний оператор Lifecell повідомив про зміну вартості частини своїх тарифних планів.
Завдяки родовим іменам можна дізнатися більше про те, чим займалися наші предки у минулому.
У четвер, 24 квітня, прогнозують K-індекс 4 (показано жовтим кольором) - слабка геомагнітна активність.
Дослідження ґрунтується на кліматичних моделях та викопних знахідках і ставить під сумнів наше уявлення про…
Дослідники вважають, що такі моделі ШІ мають потенціал стати стандартом у світовій практиці профілактичної медицини…
У сучасній космології може статися радикальний поворот.