Фото: phys.org
Ймовірність зіткнення астероїда 2024 YR4 із Землею у 2032 році знизилася до 0,001%, що значно зменшує загрозу катастрофічного удару, повідомляє Phys.
Ще тиждень тому рівень небезпеки за Туринською шкалою становив 3 із 10 можливих, а ймовірність зіткнення сягала рекордних 3,1% за даними NASA та 2,8% за інформацією Європейського космічного агентства (ЄКА). Проте нові спостереження телескопів по всьому світу коригували траєкторію астероїда, практично виключивши можливість зіткнення. Як результат, рівень загрози знижено до нуля, і наразі очікується, що астероїд лише пролетить повз Землю 22 грудня 2032 року.
Астероїд 2024 YR4 був виявлений у грудні, а його розміри оцінюються від 40 до 90 метрів. Об’єкти такого розміру здатні зруйнувати ціле місто у разі падіння, тож подібні небесні тіла викликають значний інтерес у астрономів. Космічний телескоп Джеймса Вебба продовжить спостереження за асероїдом у найближчі місяці.
Попри початкову загрозу, сучасні технології дозволяють змінювати траєкторії небезпечних об’єктів. Наприклад, місія NASA DART у 2022 році успішно відхилила курс астероїда, штучно врізавшись у нього космічним апаратом. Це підтвердило ефективність методів планетарної оборони.
«Спостереження за астероїдом і подальше виключення можливості його зіткнення стало дуже захоплюючою і навчальною вправою», — зауважив керівник офісу планетарної оборони ЄКА Річард Мойссл. Він також підкреслив, що хоча система раннього виявлення вже показала свою ефективність, її можна ще більше вдосконалити.
В найближчі роки вчені отримають нові можливості для спостереження завдяки запуску телескопів Vera Rubin та Flyeye, які здатні швидше і точніше виявляти потенційно небезпечні астероїди. Крім того, ЄКА має намір запустити місію NEOMIR, яка посилить систему раннього попередження про астероїдні загрози.
Подібна ситуація вже траплялася у 2004 році, коли астероїд Апофіс мав 2,7% ймовірності зіткнення із Землею у 2029 році. Додаткові спостереження тоді також дозволили виключити загрозу, що вкотре підкреслює ефективність сучасних методів моніторингу космічних загроз.
Українські прізвища можуть розповісти більше, ніж про професію чи характер предків. Деякі родові імена вказують…
Чутливим до змін погоди радять бути особливо обережними 22 квітня.
Технологія покликана вирішити проблему дефіциту робочої сили, що стає дедалі актуальнішою для Японії через старіння…
Астрономи виявили сліди гігантського зіткнення темної матерії зі скупченням Персея, яке сталося близько 5 мільярдів…
Американські вчені з університету Ратгерського виявили незвичайний ефект, пов'язаний з лісовими пожежами. Виявилося, що дим…
У Китаї смартфон Xiaomi став справжньою сенсацією після того, як пережив падіння з 33 поверху…