Categories: Новини

Вчені з’ясували, звідки на Землі з’явилася вода

Астрономи зробили вражаюче відкриття, яке може кардинально змінити наше уявлення про походження води на нашій планеті. Комета 67P/Чурюмова-Герасименко, що належить до сімейства Юпітера, має склад води, що відповідний земному, за співвідношенням дейтерію та водню. Це відкриття надає нові перспективи у вивченні ролі комет у формуванні океанів на Землі.

Комети як потенційні постачальники води

Раніше вчені вважали, що основна частина води на Землі утворилася внаслідок астероїдів або вулканічної активності. Комети, попри наявність великої кількості льоду, не розглядалися як основне джерело води. Це пояснювалося тим, що їхній ізотопний склад суттєво відрізнявся від земного. Однак дослідження проведене у 2014 році космічним апаратом “Розетта” показало високий рівень дейтерію в воді комети 67P, що здавалося остаточною відмовою від думки про їхній внесок у формування океанів.

Нове дослідження спростовує старі теорії

Однак нове дослідження, проведене міжнародною групою вчених, спростовує ці попередні висновки. Вони проаналізували тисячі вимірювань в рамках місії “Розетта” і дійшли висновку, що пил, який оточує комету, впливає на результати вимірювання складу води. Як виявилося, вода, що містить дейтерій, сильніше взаємодіє з пиловими частинками, що призводить до завищених показників.

Співвідношення дейтерію і водню

Після перерахунку даних виявилося, що співвідношення дейтерію і водню у воді комети 67P практично ідентичне аналогічним показникам на Землі. Це свідчить про те, що комети сімейства Юпітера могли суттєво вплинути на формування океанів, поряд із астероїдами і вулканічною активністю.

Необхідність подальших досліджень

Однак вчені наголошують, що потрібні додаткові дані для уточнення цієї теорії. Подальші дослідження складу води інших комет допоможуть зрозуміти їхню роль в історії Землі.

Комети можуть бути джерелом життя

Окрім того, дослідження припускає, що комети також могли доставити на Землю органічні молекули, які стали основою для виникнення життя. А нове дослідження вказує на те, що метеорити, багаті на воду, відомі як ахондрити, також могли бути основним джерелом води на нашій планеті.

 

Aleksandr V.

Recent Posts

Науковці визначили, скільки чашок кави на день подовжують життя

Дослідження вчених показало, що три чашки кави на день можуть подовжити життя на 1,84 роки,…

19 хвилин ago

Назвали прізвища, які давали лише видатним особам: перевірте своє у списку

Досліджуйте походження своїх прізвищ! Відкрийте для себе, які українські прізвища пов’язані з видатними історичними постатями.

1 годину ago

Звичка, що веде до бідності: чи не робите ви те ж саме, як і більшість українців

Дослідження показують, що прокидання в останній момент може призвести до бідності. Важливо змінити ранкову рутину…

2 години ago

Назвали 6 несподіваних звичок, які прискорюють старіння

Дізнайтеся про 6 несподіваних звичок, які можуть пришвидшити старіння: від депресії до використання соломинок для…

4 години ago

Стрес і його вплив на сексуальне бажання: результати нового дослідження

Дослідження показало, як стрес знижує сексуальне бажання, особливо серед лікарів під час пандемії. Вибір здоров'я…

8 години ago

Вчені відкрили 27 нових видів тварин у перуанських джунглях: від плаваючої миші до сома з великим носом

Вчені відкрили 27 нових видів тварин у джунглях Перу, включно з плавучою мишею та сомом…

9 години ago