Німецькі вчені з’ясували, що для утворення нових нервових клітин потрібно активувати певну реакцію запалення. Це відкриття стало можливим завдяки дослідженням, проведеним на рибі-зебрі.
Група вчених, очолювана Міхаелем Брандом з Дрезденського технічного університету, представила результати свого дослідження у відомому журналі Science. Вони сподіваються, що їхні знахідки допоможуть у розробці нових методів лікування хвороб та ушкоджень мозку у людей.
Мозок ссавців має властивість не відновлюватися після поранень, оскільки заважає цьому утворення шрамів. Проте завдяки еволюційним зв’язкам, риба-зебра слугує чудовою моделлю для вивчення регенеративних процесів, схожих із тими, що відбуваються в людському організмі.
У дослідженні виявлено, що при руйнуванні тканин у мозку, як риб, так і ссавців, розвивається запалення. Проте в риб це запалення відкриває шлях до відновлення нервових клітин, чого не відбувається у людей через недоступність процесів, які б сприяли такому відновленню.
Науковці вірять, що вивчення регенераційних процесів на рівні риб може стати основою для майбутніх терапевтичних стратегій. Спрямування зусиль на вивчення механізмів запалення відкриває нові горизонти в медицині та нейробіології.
Дослідження показує, що навіть у звичайних риб можуть бути ключі до значних медичних рішень, які зможуть змінити життя людей у майбутньому.
Нові функції безпеки стануть частиною загальної стратегії Google щодо використання штучного інтелекту не лише в…
В результаті генної модифікації павуки почали виробляти шовк із червоною флуоресценцією.
Google усунула небезпечну вразливість у Android, яку вже використовували хакери.
Дане відкриття підкреслило, як складно і тонко налаштоване зорове сприйняття людини, і як важливо розуміти…
У 2025 році мобільні оператори в Україні підвищили ціни на свої тарифи, однак на ринку…
На оборонній виставці DEFEA 2025 в Афінах грецька компанія Miltech Hellas представила революційну розробку —…