фото - freepik
Вчені створили супершкіру, яка самостійно загоює 90% порізів за 4 години, а повністю відновлюється за 24. Фахівці вже говорять про дане відкриття як фундаментальне, яке може оновити правила матеріального дизайну.
Дане дослідження було опубліковано в Interesting Engineering.
Так, науковці з Університету Аалто (Фінляндія) та Університету Байройта (Німеччина) створили самовідновлюваний, гнучкий і міцний гідрогель. Його особливість полягає в тому, що він може самостійно відновлювати свою структуру після розриву.
Це відкриття демонструє нові можливості у сферах загоєння ран, м’якої робототехніки та штучної шкіри.
Гідрогель складається з мережі полімерів, які здатні утворювати та розривати зв’язки під впливом зовнішніх факторів. Це дає можливість йому “зрощувати” пошкодження без втрати своїх властивостей.
За словами вчених, щоб створити такий унікальний матеріал, вони використали ультратонкі глиняні нанолисти. Так, дослідники змішали мономерний порошок із водним розчином, що містить нанолисти, а потім піддали отриману суміш впливу ультрафіолетового світла.
“Під дією ультрафіолетового випромінювання молекули починають з’єднуватися між собою, утворюючи еластичну тверду речовину – гель”, – пояснив один із авторів дослідження Чен Лян.
Ця інновація значною мірою залежить від подальшої взаємодії полімерів.
“Заплутування відбувається, коли тонкі полімерні шари починають обвиватися один навколо одного, подібно до крихітних вовняних ниток, але у хаотичному порядку”, — пояснює Хан Чжан з Університету Аалто.
“Коли полімери повністю переплітаються, їх уже неможливо розрізнити. Вони залишаються надзвичайно рухливими на молекулярному рівні, і якщо їх розрізати, вони знову починають взаємодіяти та відновлювати структуру”, — додає науковець.
Це відкриття дає нові уявлення про глибоководні екосистеми та їхніх незвичайних мешканців.
Дотримуючись лише однієї поради, кожен зможе приготувати каву, яка за смаком не поступатиметься напою з…
Подальші дослідження можуть дати більше відповідей про зв’язок міста з фараонами та можливу причину його…
Проєкт, який розробляли ще з 2019 року, реалізували на території, непридатній для іншого використання.
Учені планують посилити спостереження, аби оцінити вплив американської норки на локальну фауну.
Керуй текстом сам!