Зображення створено ШІ для YSTNews
Історичних даних про корону Данила Галицького збереглося вкрай мало. Саме тому, робота, яку зробили реконструктор і засновник архітектурної агенції Валерій Міщенко та історик, кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАНУ Олександр Алфьоров варта великої поваги.
Так, дослідники представили 3D-модель зображення корони Королівства Русь, яка належала Данилу Романовичу, який коронувався і став королем Русі.
Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбук дослідник Олександр Алфьоров.
Згідно з дослідженнями, корона була значних розмірів — її висота майже відповідала розміру обличчя. До таких висновків вчені дійшли аналізуючи митні пломби того часу, де збереглося нечітке зображення корони, та тенденції у європейських країнах того часу.
А ще корона була інкрустована перлинами та дорогоцінним камінням, а за геометричною формою завершувалася трилисниками.
Ця реконструкція дозволяє сучасникам уявити вигляд корони першого короля Русі та глибше зрозуміти культурну спадщину того періоду.
“В 1253 році князь галицький, волинський, холмський, перемишльський Данило Романович, старший із династії Мономаховичів, Рюриковичів коронувався і став королем Русі. Цю сторінку історії замовчували довгий час: і в часи Російської імперії, і в часи Радянського Союзу, зараз цю сторінку не визнають і далі російські джерела, називаючи ці території “Галицько-Волинським князівством”, а свої князівства відповідно називають “Московська Русь”, “Новороська Русь” і тому подібне”, – пояснює важливість відкриття Олександр Алфьоров.
Зазначимо, що відсутні не лише історичні описи корони. Відомо, що і корона була втрачена – її місцезнаходження залишається невідомим. Існують припущення, що вона може знаходитися в Польщі, Ватикані, Сполучених Штатах або Росії.
А ось один з польських істориків навіть висловив гіпотезу, що корона могла бути перероблена в митру для єпископів Української греко-католицької церкви в Перемишлі.
Що ж стосується ролі даної історичної реліквії для України, то на думку історика Олександра Алфьорова, саме ця корона має бути зображена на великому гербі України замість “фантазійної корони”.
“Насправді в 1253 році Україна була однією з нечисельних територій Європи, яка частково була під навалою Золотої Орди, на відміну від північних князівств сучасної Білорусі і Росії. Певні території, зокрема й ті, якими правив Данило Галицький дійсно були завойовані, але на них не втвердилася влада ординців. Відповідно сам Данило Галицький у 1253 році коронується, і ці території отримують назву Королівство Русь. І саме це королівство було визнане європейською державою, так само, як і інші королівства”, – зазначає Олександр Алфьоров.
Дослідники переконані, що це найбільш точне зображення корони і на 90% відповідає дійсності.
Корона Данила Романовича, також відома як Корона Русі або Корона Королівства Галицько-Волинського, є символом коронації князя Данила Галицького, яка відбулася близько 1253 року в місті Дорогочин. Коронація була здійснена папським легатом Опізо Фієскі, племінником Папи Римського Інокентія IV.
Корона Данила Галицького – є сакральною пам’яткою України, що на рівні з гербом, прапором, гетьманськими та президентськими клейнодами – є символами української державності та історичної тяглости.
Корона Данила Романовича передавалась у спадок його нащадкам разом із титулом королів та господарів Королівства Русі. Ця держава, що була спадкоємицею Київської Русі, під тиском російських та радянських істориків довгий час називалась «Галицько-Волинське князівство».
Дата-центр xAI планує споживати до 150 мегават електроенергії, що еквівалентно потребам приблизно 100 000 домогосподарств.
Найотруйніша тварина на планеті — це не те, що ви могли б уявити! Це не…
Нещодавно компанія Samsung офіційно заявила, що флагманська серія смартфонів Galaxy S25 отримає сім років оновлень…
Ця технологія може кардинально змінити забезпечення енергією під час майбутніх місій на Місяць і Марс.
Зміни будуть автоматично застосовані з 8 квітня 2025 року.
У давнину прізвища виконували важливу роль в ідентифікації родини та її впливу на місцеве населення.