Скіфи – один із найзагадковіших народів, які колись населяли територію сучасної України. Цей народ цікавить дослідників вже не одне століття. Проте, як повідомляє 2plus2.ua, ці могутні господарі степів, на жаль, поступово зникли з історичної арени.
Зникнення скіфів почалося з приходом сарматів у III-II століттях до н.е. Не лише нову культуру, а й зброю принесли ці нові народи на територію, що колись була домом для скіфів. Історик Акім Галімов стверджує: «Сармати почали витісняти скіфів, захоплюючи їхні землі. Частина скіфів змушена була переселитися до Криму. Ті, хто залишився, переважно асимілювалися із сарматами, поступово втрачаючи власну ідентичність».
Археолог Олександр Могилов підкреслює, що на межі переходу від скіфського до протослов’янського світу відбувалися масштабні зміни в матеріальній культурі та поховальному обряді. «Це маркує значні етнічні зрушення», – зазначає він.
Хоча скіфи зникли як окрема етнічна група, деякі їхні культурні елементи не зникли безслідно й перейшли до наступних народів. «Зарубинецька спільнота, з якої безпосередньо походять слов’янські культури, суттєво відрізнялася від скіфської культури, але окремі етнічні складові все ж продовжували жити в наступні часи», – додає Олександр Могилов.
Вчені з'ясували, чому люди чіпають обличчя — ця звичка дісталась нам у спадок від мавп.…
Дослідження показало, що лише 0,001% людей на Землі дихають чистим повітрям, а найбільше забруднення спостерігається…
Дослідники розкрили, скільки часу потрібно для подорожі до Місяця: від 8 годин до 4,5 місяців…
Історичні, географічні та культурні аспекти роблять Київ унікальною столицею України, символом державності та об'єднання народу.
Вчені NASA задумуються про небезпеку астероїдів. Амбітні астрономи можуть допомогти виявити загрозу швидше.
Науковці презентували браслет сарматської жриці з І століття, знайдений у Миколаївській області. Артефакт свідчить про…