Фото: Live Science
Археологічні знахідки в Кореї продовжують дивувати. Нещодавно в стародавньому палацовому комплексі виявили унітаз, якому вже звели 1300 років. Ця знахідка може належати спадкоємному принцу та його найближчим придворним дамам.
Читайте також: У Єгипті виявили гробницю фараона вперше за століття
Археологи знайшли не лише один, а кілька туалетів зі змивом, але серед них виділяється один особливий. Як повідомляє Live Science, цей туалет скидає відходи безпосередньо в поруч розташовану річку. Таке рішення свідчить про ієрархічне значення туалету, яким, імовірно, користувався принц.
Розкопки виявили цікаві деталі. Археолог Кім Гьон Йоль з Корейської служби спадщини пояснила, що туалети не були такими, як ми звикли сьогодні. “Ці туалети зі змивом – перші у своєму роді, принаймні в Кореї. Вони не працювали б так, як сучасні туалети: скоріше за все, хтось, можливо, слуга, наливав би воду, щоб здійснити змив”, – зазначила вона.
У палаці був знайдений туалет, “який скидає людські відходи безпосередньо в річку через злив”. Інші туалети, які знаходилися в прилеглих будівлях, мали системи для зберігання відходів усередині.
Назва цього палацу – “Донгун”, що означає “наслідний принц”. Палац був побудований у 674 році нашої ери. У рамках попередніх розкопок було виявлено залишки принаймні 26 будівель і численні артефакти, такі як посуд, тарілки та цегла з квітковим візерунком.
Цікаво, що хоча туалети зі змивом є першими відомими в Кореї, вони не є першими у світі. У 2016 році група дослідників заявила, що в цивілізації долини Інду, що існувала на території сучасного Пакистану, вже мали міста з подібними системами виведення відходів.
Ці знахідки змушують задуматися про досягнення давніх цивілізацій. Хоча англійці часто вважаються авторами перших сучасних туалетів зі змивом, із цією концепцією пов’язано значно більше історичних фактів. Сер Джон Гаррінгтон винайшов пристрій для королеви Єлизавети I у 1596 році, який скидав відходи у вигрібні ями.
Сьогодні ж ми можемо побачити, що технології санітарії розвивалися задовго до того, як ми собі уявляли. Ці знахідки в Кореї відкривають нові горизонти для вивчення історії та технологій, які формували наше повсякденне життя.
Очікується, що новинка відкриє нову сторінку в тактиці масштабних атак без участі пілотів. Запуск запланований…
Міжнародна група вчених з Китаю , Австралії , Італії та Нідерландів дійшла висновку, що давній…
Міжнародна команда астрофізиків зробила прорив у розумінні того, як надмасивні чорні діри впливають на навколишнє…
Lifecell наразі пропонує три бюджетні варіанти, які можуть суттєво зекономити кошти українців.
Історично українські міста та села були центрами активної торгівлі, де купці і ремісники грали ключову…
Китай запустив перші елементи космічного дата-центру з штучним інтелектом.