Фото: Martin Bernetti/AFP/Getty Images
Німецький аерокосмічний інженер Рудігер Кох увійшов в історію, встановивши новий світовий рекорд за тривалістю життя під водою без розгерметизації. Чоловік провів вражаючих 120 днів у зануреній капсулі біля узбережжя Панами, про що повідомляє The Guardian.
59-річний Рудігер Кох вийшов зі свого підводного будинку в присутності судді Книги рекордів Гіннесса, яка підтвердила, що він побив попередній рекорд американця Джозефа Дітурі, який провів 100 днів у підводному будиночку в лагуні Флориди.
Кох провів чотири місяці в підводній капсулі площею 30 квадратних метрів, яка була занурена на 11 метрів у глибину. Після завершення свого унікального експерименту, він відзначив досягнення шампанським і сигарою, а потім стрибнув у море, де його підібрав катер.
“Це була чудова пригода, і тепер, коли вона закінчилася, я майже шкодую про це. Мені дуже сподобалося жити під водою,” – поділився Кох своїми враженнями.
Перед початком рекорду, Рудігер в коментарі AFP розповів, що його мета полягає у зміні уявлень людей про можливість проживання в морських умовах. “Ми намагаємося довести, що моря насправді є життєздатним середовищем для людини,” – зазначив він.
Капсула Рудігера була розміщена приблизно за 15 хвилин їзди на човні від узбережжя північної Панами та була з’єднана з камерою над водою. До тимчасового помешкання Коха вела труба з вузькими гвинтовими сходами, якими могли спускатися гості, зокрема лікарі та журналісти.
Сонячні панелі забезпечували капсулу електрикою, а всередині були всі необхідні побутові зручності, за винятком душової кабіни. У кімнаті Рудігера були:
За еволюцією цього незвичайного експерименту цілодобово спостерігали 4 відеокамери. Цікаво, що на тумбочці біля ліжка Коха завжди лежала його улюблена науково-фантастична книга – роман Жуля Верна “Двадцять тисяч льє під водою”, що відображає його захоплення підводними пригодами.
Успіх Рудігера є свідченням того, що найсміливіші мрії можуть стати реальністю, а також, що підводне життя може бути не лише можливим, але й дуже захопливим.
Фахівці закликають компанії та користувачів посилити заходи безпеки та бути особливо обачними.
Дослідження, яке тривало кілька років, включало детальний генетичний аналіз та порівняння морфологічних особливостей крокодилів.
Bluetooth - незамінна функція для підключення пристроїв, але вона може непомітно витрачати заряд батареї навіть…
Унікальна знахідка проливає світло на еволюцію морських рептилій і викликає захоплення серед учених.
Американські вчені успішно випробували нову протонну терапію для лікування агресивних пухлин.
Вивчення даної хмари надає унікальну можливість дослідити процеси формування зірок у нашому космічному оточенні.