Фото: Martin Bernetti/AFP/Getty Images
Німецький аерокосмічний інженер Рудігер Кох увійшов в історію, встановивши новий світовий рекорд за тривалістю життя під водою без розгерметизації. Чоловік провів вражаючих 120 днів у зануреній капсулі біля узбережжя Панами, про що повідомляє The Guardian.
59-річний Рудігер Кох вийшов зі свого підводного будинку в присутності судді Книги рекордів Гіннесса, яка підтвердила, що він побив попередній рекорд американця Джозефа Дітурі, який провів 100 днів у підводному будиночку в лагуні Флориди.
Кох провів чотири місяці в підводній капсулі площею 30 квадратних метрів, яка була занурена на 11 метрів у глибину. Після завершення свого унікального експерименту, він відзначив досягнення шампанським і сигарою, а потім стрибнув у море, де його підібрав катер.
“Це була чудова пригода, і тепер, коли вона закінчилася, я майже шкодую про це. Мені дуже сподобалося жити під водою,” – поділився Кох своїми враженнями.
Перед початком рекорду, Рудігер в коментарі AFP розповів, що його мета полягає у зміні уявлень людей про можливість проживання в морських умовах. “Ми намагаємося довести, що моря насправді є життєздатним середовищем для людини,” – зазначив він.
Капсула Рудігера була розміщена приблизно за 15 хвилин їзди на човні від узбережжя північної Панами та була з’єднана з камерою над водою. До тимчасового помешкання Коха вела труба з вузькими гвинтовими сходами, якими могли спускатися гості, зокрема лікарі та журналісти.
Сонячні панелі забезпечували капсулу електрикою, а всередині були всі необхідні побутові зручності, за винятком душової кабіни. У кімнаті Рудігера були:
За еволюцією цього незвичайного експерименту цілодобово спостерігали 4 відеокамери. Цікаво, що на тумбочці біля ліжка Коха завжди лежала його улюблена науково-фантастична книга – роман Жуля Верна “Двадцять тисяч льє під водою”, що відображає його захоплення підводними пригодами.
Успіх Рудігера є свідченням того, що найсміливіші мрії можуть стати реальністю, а також, що підводне життя може бути не лише можливим, але й дуже захопливим.
Вчені прогнозують епідемію короткозорості через збільшення випадків у молодих людей та вплив екології і гаджетів.
Дізнайтесь, чому варто класти смартфон екраном донизу: економія батареї, повага до співрозмовників та більше часу…
Вчені вважають лимони продуктом довголіття. Їх вживання зміцнює імунітет, знижує ризик серцевих захворювань та містить…
Дізнайтеся, чому може не працювати мобільний інтернет та як вирішити цю проблему за допомогою порад…
Канадські науковці визначили, що вживання 3-6 алкогольних напоїв на тиждень підвищує ризик раку. Пийте обережно!
Дізнайтеся, як безпечно видалити збережені паролі з популярних браузерів, щоб уникнути злому та захистити свої…