Martin Ruegner via Getty Images
Цього тижня жителі Землі отримають унікальну можливість спостерігати останній повний місяць 2024 року, який називають Холодний Місяць або Місяць довгої ночі. Коли саме відбудеться ця подія та чому вона має таку особливу назву, розповідає Live Science.
Повний місяць можна буде спостерігати у неділю, 15 грудня. Цього вечора Місяць буде розташований у сузір’ї Тельця, оточений яскравими зірками та планетою Юпітер, Хоча його можна буде побачити неозброєним оком, бінокль або невеликий телескоп нададуть чудову можливість розглянути помаранчеву місячну поверхню, що з’являється над горизонтом.
Назва “Холодний місяць” з’явилася завдяки індіанським племенам, які асоціювали місячний цикл з природними явищами. Грудневий повний місяць також отримав ім’я Місяць довгої ночі, оскільки він приходиться на час зимового сонцестояння – момент, коли ніч найтриваліша в році. В інших культурах повний місяць у грудні має свої етикетки. Наприклад, в англомовній традиції його називають на честь місяця перед Йолем, святом, яке святкується в день сонцестояння. Китайці називають його Гірким місяцем, а в Південному півкулі, де грудень – це літній місяць, використовуються такі назви, як Полуничний місяць, Медовий місяць та Місяць троянди.
Цікаво, що Холодний Місяць також сходить поруч із піком метеорного потоку Гемініди, який є одним з найяскравіших проявів “падаючих зірок” цього року. На жаль, яскраве світло Місяця може ускладнити спостереження за метеорами. У ніч повного місяця наш природний супутник буде сяяти під Капелою у сузір’ї Візничого та перебувати над Бетельгейзе у сузір’ї Оріона, а поряд з ним буде виднітися Юпітер. Цю найбільшу планету можна буде добре бачити на нічному небі протягом усього місяця.
Згідно з місячним календарем, наступний після Холодного місяця повний місяць відбудеться 13 січня 2025 року і матиме назву Вовчого місяця.
Не пропустіть цю унікальну астрономічну подію! Спостерігайте за небом і насолоджуйтеся красою космосу!
Нові функції безпеки стануть частиною загальної стратегії Google щодо використання штучного інтелекту не лише в…
В результаті генної модифікації павуки почали виробляти шовк із червоною флуоресценцією.
Google усунула небезпечну вразливість у Android, яку вже використовували хакери.
Дане відкриття підкреслило, як складно і тонко налаштоване зорове сприйняття людини, і як важливо розуміти…
У 2025 році мобільні оператори в Україні підвищили ціни на свої тарифи, однак на ринку…
На оборонній виставці DEFEA 2025 в Афінах грецька компанія Miltech Hellas представила революційну розробку —…