Група астрономів проаналізувала можливі наслідки зближення сторонньої зірки з нашим Сонячним небом. Дослідження, виконане фахівцями Інституту планетології та Університету Бордо, описує сценарій, за якого проліт зірки поблизу Сонячної системи міг би серйозно порушити стабільність планетних орбіт.
За даними видання Daily Mail, науковці встановили, що гравітаційний вплив такого космічного об’єкта теоретично може виштовхнути Землю з її звичної траєкторії. Віддалившись від Сонця, наша планета втратила б основне джерело тепла і світла, що спричинило б глобальне заморожування й зникнення життя.
Втім, автори роботи запевняють, що ймовірність реалізації цього катастрофічного сценарію надзвичайно мала: за їхніми оцінками, шанс «викиду» Землі з орбіти впродовж найближчих п’яти мільярдів років становить приблизно 0,2% (1 випадок на 500).
Такі висновки стали можливими завдяки тисячам комп’ютерних симуляцій, у яких моделювали динаміку руху планет під дією сторонніх зірок із різними параметрами близького проходження.
Вивчення подібних загроз допомагає астрономам прогнозувати далеке майбутнє нашої планетної системи та розробляти заходи для максимально раннього виявлення потенційно небезпечних об’єктів.
Хоча наскрізною загрозою такий проліт назвати не можна, науковці продовжують системно стежити за рухом зірок і коригувати моделі гравітаційного впливу на планети. Про всі нові відкриття та оцінки ризиків читайте в наших наступних публікаціях.
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.
Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…