Categories: Новини

Науковці зробили вражаюче відкриття: під водами ховається раніше невідомий восьмий континент Землі

Води, що оточують Нову Зеландію, протягом багатьох років інтригували вчених. Особливо після проголошення у 2017 році відкриття нового континенту під назвою Зеландія або Те-Ріу-а-Мауї на діалекті маорі. Зеландія вважається восьмим континентом планети, з більшою частиною її території, що знаходиться всього за кілометр під водою, повідомляє Unilad.

Спочатку це сталося як відкриття, але далі команда вчених вирішила зануритися в глибокі дослідження, щоб простежити численні таємниці континенту. Для цього група з 32 вчених із 12 країн вела буріння в скелі та розглядала результати.

Джеймі Аллан, програмний директор відділу наук про океан Національного наукового фонду США та керівник проєкту 2017 року, зауважив: “Зеландія, затонулий континент, давно загублений під океаном, відкриває свої 60-мільйонні таємниці завдяки науковому океанському бурінню. Ця експедиція дала змогу заглянути в історію Землі, починаючи від формування гір у Новій Зеландії і закінчуючи рухами тектонічних плит, змінами в океанічній циркуляції та глобальному кліматі”.

Амбіційний план та його реалізація

Цей амбітний план став частиною дев’ятитижневої подорожі, під час якої дослідники бурили глибоко в морському дні, щоб взяти зразки порід, які складають восьмий континент. На шести окремих ділянках команда пробурила свердловини на глибину до 1250 метрів, зібравши зразки осадів та гірських порід загальною площею 2500 квадратних метрів.

Щоб зробити науку більш зрозумілою, під час подорожі було зафіксовано, як змінювалася геологія, вулканізм та клімат Зеландії протягом останніх 70 мільйонів років. Результати дослідження виявилися доволі несподіваними. Вони показали, що восьмий континент Землі мав зовсім інше минуле.

Дослідницькі відкриття

Дослідники знайшли рештки сотень скам’янілостей, що охоплюють широкий спектр видів, які залежали від різних типів середовища та клімату. Це свідчить про те, що частина Зеландії істотно відрізнялася від субаквального середовища, яке ми знаємо сьогодні.

Руперт Сазерленд, співавтор дослідження, зазначив: “Великі географічні зміни на півночі Зеландії, яка за розміром приблизно така, як Індія, мають наслідки для розуміння таких питань, як розселення і еволюція рослин і тварин у південній частині Тихого океану. Відкриття колишньої суші та мілководних морів тепер дає пояснення. Тварини й рослини могли переміщатися цими шляхами”.

Ці дослідження відкривають нові горизонти для вивчення континентів і їхнього розвитку, а також для розуміння історії нашої планети. Вчені переконані, що майбутні покупки відкриття можуть дати ще більш глибоке розуміння еволюції Землі.

Aleksandr V.

Recent Posts

Vodafone пропонує найбюджетніший тариф для тих, хто рахує кожну гривню: як підключити

У травні 2025 року найдоступнішим тарифом від Vodafone Україна є Red Start, який коштує 240…

8 години ago

В Україні знайдено залишки храму часів Давньої Русі: що відомо про святиню XII–XIII століть

Знахідка має велике історичне значення та відкриває нові сторінки релігійного й архітектурного життя середньовічної України.

9 години ago

Вчені реконструювали обличчя Моцарта на основі його черепа: яким міг виглядати геніальний композитор

Реконструкція дає змогу не лише «побачити» обличчя генія, а й наблизити сучасників до епохи, коли…

11 години ago

TikTok обмежує нічну активність: що відомо про примусову дисципліну для користувачів

Соцмережа TikTok запускає функцію медитацій, щоб допомогти користувачам лягати спати раніше.

13 години ago

Неймовірна знахідка: дерево, яке пережило 2 мільйони років, досі росте в джунглях Борнео

Це перше пряме палеонтологічне свідчення існування сучасного виду дерев у стародавніх тропічних лісах Азії.

15 години ago

Античний філософ заговорив крізь тисячоліття: ШІ розшифрував обвуглений після виверження Везувію документ

Вчені прочитали втрачену працю з обвугленого сувою часів Везувію.

17 години ago