Categories: Новини

Науковці зафіксували в космосі загадкове “пташине щебетання”: розгадка таємниці поза межами Землі

Нещодавно вчені зробили вражаюче відкриття: поза межами Землі вони зафіксували дивне “пташине щебетання”. Але не хвилюйтеся, це не спів космічних птахів, а абсолютно неймовірний позаземний феномен. Дослідження, проведене китайським університетом Beihang, висвітлило звук, що насправді є спалахами електромагнітних хвиль, які в момент перетворення на аудіосигнали створюють ефект пташиного щебетання.

Ці “хорові хвилі” були виявлені на вражаючій відстані понад 100 000 кілометрів від нашої планети, в регіоні, де науковці не очікували знайти подібні явища, про що повідомляє Newsweek.

Що це за “пташиний спів”

Фахівці пояснюють, що хорові хвилі представляють собою електромагнітне випромінювання, яке рухається вздовж силових ліній магнітного поля Землі. Коли ці хвилі перетворюються на звуки, їх зростаючі частоти імітують співаючі ноти птахів. Раніше подібні явища спостерігалися лише на значно коротших відстанях (близько 51 000 кілометрів), а нове відкриття на більшій відстані ставить під сумнів традиційні уявлення про їх формування.

Попередні дослідження

З початку 1960-х років вчені почали виявляти ці хвилі з використанням різних наукових приладів, зокрема, через антарктичні дослідницькі станції та зонди NASA Ван Аллена. Одне з таких відкриттів стало можливим завдяки багатомасштабним супутникам NASA Magnetospheric, які були запущені в 2015 році для дослідження магнітної взаємодії Землі та Сонця.

Що цікаво, ці хвилі були виявлені в так званій нейтральній частині середнього хвоста Землі, що розташована на стороні планети, відвернутій від Сонця. У цьому регіоні магнітне поле Землі зазнає суттєвих спотворень і не проявляє “магнітного диполярного ефекту”. Використовуючи дані про ці хорові хвилі, науковці мають можливість більше розуміти, як вони впливають на формування радіаційних поясів Землі. Останні, хоч і захищають планету від сонячних бур, також можуть генерувати високоенергетичні “електрони-вбивці”, які становлять загрозу для супутників, астронавтів і комунікаційних систем.

Останнє дослідження

Віднедавна нове дослідження показало, що навіть у віддаленому регіоні ці хвилі взаємодіють з електронами, формуючи спіралі та електронні “дірки”, подібні до процесів, що спостерігаються поблизу Землі. “Це одна з найсильніших і найзначніших хвиль у космосі”, – прокоментував автор дослідження, Ченмін Лю, з університету Бейхан.

Професор Річард Хорн, керівник відділу космічної погоди Британської антарктичної служби, відзначив: “Це дивовижний результат у дивовижному регіоні. Він спонукає до подальшого дослідження хорових хвиль, розташованих у місцях, де магнітне поле Землі суттєво відхиляється від диполя”.

Вчені з оптимізмом дивляться в майбутнє, сподіваючись, що отримані дані зможуть покращити прогнози космічної погоди, що можуть негативно вплинути на технології та комунікації на Землі. Наступні місії також можуть перевірити, чи можуть подібні хвилі виникати поблизу інших планет: адже раніше вони вже були виявлені навколо Юпітера і Сатурна.

Aleksandr V.

Recent Posts

Чи безпечні експерименти з підсвідомістю? TikTok запустив гру, що викликає паніку і галюцинації у підлітків

У популярній китайській соціальній мережі TikTok почала поширюватися небезпечна гра, яка містить елементи гіпнозу.

4 години ago

Археологія Всесвіту: вчені вперше простежили шлях зірки до чорної діри

Астрономи зробили прорив у вивченні чорних дір: їм вдалося простежити шлях масивної зірки до її…

5 години ago

Українці кидають виклик Кремнієвій долині: MacPaw представив ШІ-асистента, здатного конкурувати з найкращими

Користувачі вже зараз можуть записатися до списку очікування на офіційному сайті MacPaw, щоб одними з…

6 години ago

Древні таємниці найбільшої печери у світі Шондонг: що знайшли вчені

Печера Шондонг, розташована у В’єтнамі, залишається загадковим природним феноменом, який досі відкриває нові таємниці.

11 години ago

Vodafone нагадав абонентам про ключову дату 15 квітня: що потрібно встигнути зробити

Vodafone нагадав своїм абонентам, що до 15 квітня 2025 року включно залишився останній шанс скористатися…

13 години ago

Українські прізвища, які свідчать про походження від скіфів і сарматів: перевірте своє у списку

Такі родові імена являються свідченням про пряме походження від старовинних кочівників.

14 години ago