Науковці виявили докази існування нових людських видів

Дослідники зробили цікавий прорив у вивченні наших давніх родичів. Мета їхнього дослідження — заповнити прогалини в знаннях про еволюцію людини. Вчені, можливо, виявили новий вид, який називається Homo juluensis. Цей вид, за припущеннями, існував одночасно з Homo sapiens приблизно 300 000 років тому на території сучасного Китаю.

Видання indy100 зазначає, що Homo juluensis мешкали у Східній Азії, де полювали на диких коней у невеликих групах та виготовляли кам’яні знаряддя праці. Існує також імовірність, що вони обробляли шкури тварин для виживання.

Раніше фрагменти кісток, знайдені на території Китаю, приписували іншим архаїчним людям — денисівцям, які жили на цій території приблизно від 285 000 до 25 000 років тому. У процесі аналізу фахівці помітили значну схожість між кістками Homo juluensis та денисівцями, особливо в області щелеп і зубів.

Дослідники, серед яких антрополог Крістофер Бей з Гавайського університету в Маноа і палеонтолог Сюйцзе Ву з Китайської академії наук, вважають, що Homo juluensis можуть також представляти собою підгрупу денисівців. Проте для повного розуміння цієї спорідненості необхідні додаткові дослідження.

Бей зазначив: “Це дослідження прояснює питання стосовно скам’янілостей гомінінів, які важко віднести до Homo erectus, Homo neanderthalensis або Homo sapiens”.

 

Читайте також