Науковці зробили важливе відкриття у сфері медицини. Виходячи з дослідження, проведеного на основі спостережень за майже 500 пацієнтами, вони визначили, що смерть у людей, які зазнали зупинки серця, настає приблизно через 4 хвилини 20 секунд, пише medicalanswers.com.ua.
Ця інформація має величезне значення для донорства органів, адже забір біоматеріалу в осіб, які дали згоду на пересадку після смерті, потрібно здійснювати лише тоді, коли смерть констатовано остаточно. Виявляється, що навіть після зупинки серцебиття інші органи ще можуть функціонувати і підтримувати життєдіяльність.
Читайте також: Вчені встановили, коли у собак настає старість
Особливо складним є питання забору органів у немовлят. Дослідники зазначають, що забір може проводитися лише через 75 секунд після зупинки серця, що викликає численні етичні дискусії.
Варто зауважити, що серед медиків існує поширена практика, названа “правило 5 хвилин”. Вона стосується часу, протягом якого лікарі намагаються реанімувати пацієнта. Якщо протягом цього інтервалу не вдається відновити серцебиття, смерть констатується.
Однак колектив вчених вирішив перевірити справедливість цього принципу та провів широкомасштабне дослідження у 20 відділеннях інтенсивної терапії одразу в трьох країнах. Спостереження охопили 480 пацієнтів протягом 30 хвилин після зупинки серцевої активності.
Результати виявили, що нетривале відновлення серцебиття зафіксували лише у 67 пацієнтів (14%), проте в жодному з випадків це не призвело до порятунку. Частіше за все «оживлення» серця відбувалося на 1-2 хвилини після зупинки, причому максимальний виявлений інтервал становив саме 4 хвилини 20 секунд.
Також цікаво: Вчені назвали негативні наслідки роботи в офісі
Отже, результати досліджень підтвердили загальноприйняте “правило 5 хвилин”, але варто зазначити, що воно спрацювало тільки в тих випадках, коли пацієнти були під’єднані до апаратів життєзабезпечення. У інших випадках результати можуть значно варіюватись.
Ці висновки вимагають уважнішого підходу до питання констатації смерті та організації донорства, адже вони відкривають нові горизонти для медичної практики.
Дослідження показало, як стрес знижує сексуальне бажання, особливо серед лікарів під час пандемії. Вибір здоров'я…
Вчені відкрили 27 нових видів тварин у джунглях Перу, включно з плавучою мишею та сомом…
Дослідження показало, що жирові складки на руках можуть вказувати на ризик остеопорозу у людей старше…
Земля потерпає від магнітної бурі, яка завершиться 22 грудня. Однак у січні очікується новий "удар".…
Великі вуха слонів стали еволюційним механізмом для виживання у спекотному кліматі, виступаючи в ролі природного…
У Чехії виявили стародавнє поселення, що розкриває таємниці неоліту та Середніх віків, з численними археологічними…