Японсько-американські вчені з Національного інституту неврологічних розладів та інсульту в США та Нагойського університету зробили вражаюче відкриття. Вони з’ясували, що в мозку є спеціальна група клітин, яка відповідає за стирання наших сновидінь. Цю інформацію опублікувало наукове видання Science.
Клітини були виявлені під час експерименту на мишах. Дослідники досліджували роботу гіпоталамуса та виявили, що певна група клітин виробляє меланін, гормон, що відповідає за апетит і регуляцію фази сну.
На наступному етапі вчені вирішили експериментувати з цими клітинами. Особливу увагу приділили групі мишей, яким відключили клітини, що виробляють меланін. Після цього дослідники перевірили їх здатність до запам’ятовування.
Результати вразили: миші без активних клітин, що виробляють гормон, показали значно кращі результати у тестах на пам’ять у порівнянні з тією групою, в якої ці клітини залишалися активними. Це стало підставою для висновку, що процес забування є настільки ж активним, як і запам’ятовування.
Цікавий аспект дослідження полягає в тому, що сновидіння трапляються саме в фазу швидкого сну, яка, як відомо, контролюється гіпоталамусом. Саме тому наші сни автоматично забуваються без особливих зусиль з нашого боку.
Ця знахідка відкриває нові горизонти для подальшого вивчення функцій мозку людини і показує, наскільки складними можуть бути механізми, що стоять за нашими спогадами.
Компанія Microsoft офіційно представила новий ультратонкий ноутбук, який позиціонується як прямий конкурент MacBook Air від…
Вчені кажуть, що особливо складна ситуація — в аграрних регіонах Польщі та України, де посуха…
Мобільні оператори час від часу змінюють умови своїх тарифних планів, однак абоненти не завжди знають…
Здавалося б, напрямок запуску ракети - справа виключно техніки. Але насправді за цим вибором стоять…
Все частіше абоненти в Україні бачать на екранах своїх смартфонів індикатор "Е". Він означає, що…
NASA дає змогу побачити Всесвіт очима науки.