Categories: Новини

Наш мозок спеціально стирає сни: науковці виявили цікаву здатність людини

Японсько-американські вчені з Національного інституту неврологічних розладів та інсульту в США та Нагойського університету зробили вражаюче відкриття. Вони з’ясували, що в мозку є спеціальна група клітин, яка відповідає за стирання наших сновидінь. Цю інформацію опублікувало наукове видання Science.

Експеримент на мишах

Клітини були виявлені під час експерименту на мишах. Дослідники досліджували роботу гіпоталамуса та виявили, що певна група клітин виробляє меланін, гормон, що відповідає за апетит і регуляцію фази сну.

Вплив гіпоталамуса на пам’ять

На наступному етапі вчені вирішили експериментувати з цими клітинами. Особливу увагу приділили групі мишей, яким відключили клітини, що виробляють меланін. Після цього дослідники перевірили їх здатність до запам’ятовування.

Результати вразили: миші без активних клітин, що виробляють гормон, показали значно кращі результати у тестах на пам’ять у порівнянні з тією групою, в якої ці клітини залишалися активними. Це стало підставою для висновку, що процес забування є настільки ж активним, як і запам’ятовування.

Сни та їх забування

Цікавий аспект дослідження полягає в тому, що сновидіння трапляються саме в фазу швидкого сну, яка, як відомо, контролюється гіпоталамусом. Саме тому наші сни автоматично забуваються без особливих зусиль з нашого боку.

Ця знахідка відкриває нові горизонти для подальшого вивчення функцій мозку людини і показує, наскільки складними можуть бути механізми, що стоять за нашими спогадами.

Aleksandr V.

Recent Posts

Льодовики на Евересті “волають не своїми голосами”: вчені зафіксували моторошне явище

Навколо Евересту чути дивні звуки, які змусили вчених розібратися, звідки вони з'являються.

5 години ago

Google ускладнює доступ до даних: що відомо про автоперезавантаження Android-пристроїв

Google заявила, що новий інструмент не вплине на інші пристрої Android, такі як телевізори та…

6 години ago

Не ковчег Ноя, а холодильник NASA: вразливі види Землі хочуть зберегти у біосховищі

Проєкт передбачає використання кріоконсервації - технології, яка дозволяє заморожувати біоматеріали на тисячі років при наднизьких…

7 години ago

Зарядив і забув: один з виробників презентував смартфон з батареєю на 8000 мАг, подробиці

Honor анонсувала середньобюджетний Honor Power з батарейкою 8000 мАг.

8 години ago

Ворони здивували неймовірним інтелектом: вчені з Німеччини виявили у них здатність до геометрії

Німецькі вчені довели, що чорні ворони здатні розпізнавати геометричні закономірності - унікальна навичка, раніше відома…

9 години ago