NASA встановило новий рекорд: зонд Parker Solar Probe наблизився до Сонця на рекордно малу відстань

Фото: ASA/Johns Hopkins APL/Steve Gribben

Космічний апарат Parker Solar Probe знову вразив науковий світ, установивши два нові рекорди. По-перше, він став найближчим до Сонця з усіх коли-небудь створених апаратів, а по-друге, досяг швидкості, яка перевищує всі попередні людські досягнення в цій сфері.

Коли це сталося

Ці вражаючі досягнення мали місце 24 грудня. За інформацією LiveScience, зонд Parker Solar Probe наблизився до Сонця на відстань, що більше ніж у вісім разів ближча, ніж відстань до Меркурія. Під час наступних 12 місяців апарат здійснить ще кілька фінальних прольотів.

Як він це зробив?

Запущений у 2018 році, Parker Solar Probe має за мету вивчення сонячної атмосфери, або ж корони. У 2021 році він вперше пролетів крізь цю атмосферу, продовжуючи свої дослідження, здійснюючи маневри навколо Венери для наближення до потрібних швидкостей. Загалом Parker провів вже 21 операцію такого типу.

Зонд не тільки побив рекорд щодо відстані, але й досяг швидкості близько 700 000 км/год. Це близько у 150 разів швидше, ніж швидкість гвинтівкової кулі. Під час цього польоту він наблизився до Сонця на відстань 6,1 мільйона кілометрів і витримав температуру понад 1 400 градусів за Цельсієм, завдяки надміцному тепловому екрану, який захищає його від палючого сонячного світла.

Важливість відкриттів

Ці досягнення, за словами астрофізика Нура Рауафі з Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Хопкінса та наукового керівника проекту, є “монументальними для всього людства”, що можна порівняти з висадкою на Місяць у 1969 році.

Проведений маневр започаткував новий важливий етап у дослідженнях зонда, який попередньо пролетів через корональний викид маси, проливаючи світло на давню загадку сонячної корони.

Узгоджуючи цей проліт з піком 11-річного циклу активності Сонця, відомого як сонячний максимум, вчені сподіваються дізнатися більше про зміни в магнітному полі Сонця та як це може впливати на космічну погоду на Землі.

Читайте також: Фізики вперше довели існування негативного часу: неймовірні результати квантового експерименту

Що далі?

Згідно з прогнозами, Parker Solar Probe запланував ще до чотирьох близьких прольотів повз Сонце у 2025 році, після чого паливо в його двигунах закінчиться. За словами вчених, коли Сонце почне впливати на зонд, його теплоізоляційний екран залишиться в орбіті зорі ще протягом тисяч років.

 

Читайте також