У світовій статистиці народжуваність близнят з 1980 року зросла на третину. За даними дослідження, щороку на планеті народжується приблизно 1,6 мільйона двійнят, а кожна 42-а дитина виявляється близнюком, пише news24.
Вчені з Оксфордського університету вважають, що основною причиною цього зростання є покращення доступності та ефективності методів репродуктивної медицини. Як зазначили дослідники, наука значно просунулася в таких сферах, як екстракорпоральне запліднення (ЕКО), стимуляція яєчників та штучне запліднення. У зв’язку з цим, жінки стали народжувати пізніше, що також підвищує шанси на появу близнят.
Професор Крістіан Монд підкреслив: “Наші результати є дуже важливими, оскільки пологи близнюків асоціюються з вищим ризиком смертності як для немовлят, так і для матерів”.
Автори дослідження зафіксували зростання народжуваності близнюків у багатьох європейських країнах, Північній Америці та Азії. Цікаво, що більша частина збільшення числа близнюків припадає на дизиготних близнюків, тобто дітей, що розвиваються з двох різних яйцеклітин. Натомість частота монозиготних близнюків, які формуються з однієї яйцеклітини, залишилася стабільною — близько 4 випадків на тисячу вагітностей по всьому світу.
Цей тренд відкриває нові питання для медичних професіоналів та суспільства в цілому, адже збільшення кількості близнюків може підіймати питання про необхідність покращення медичних стандартів допомоги матерям та їхнім дітям.
Вітак розкрив всі кольори нових iPhone 17 і iPhone 17 Air, що обіцяє дивувати покупців…
У Дніпропетровській області виявили стародавні артефакти, що можуть змінити наше уявлення про регіональну історію.
Податкова служба України проводить перевірки рахунків громадян та вимагає пояснень щодо джерел доходів. Дізнайтесь більше…
Вчені виявили нового акулоподібного хижака Dulcibella camanchaca на глибині 8000 метрів, що перевертає уявлення про…
Kyivstar запустив Starlink для смартфонів в Україні, забезпечуючи глобальний супутниковий зв’язок для користувачів.
Корейські вчені розробили сенсор для виявлення раку за 20 хвилин, використовуючи світло і машинне навчання…