Айсберг A23a, розмір якого вдвічі перевищує площу Великого Лондона, офіційно розпочав свій дрейф через Південний океан. Про це повідомляє Daily Mail.
Цей гігантський айсберг відколовся від антарктичного шельфового льодовика Фільхнер ще у 1986 році, проте залишався нерухомим до 2020 року, коли його почало повільно нести на північ. Взимку 2024 року він потрапив у пастку колоди Тейлора, що змусило його обертатися на місці. Нещодавно супутникові знімки підтвердили, що A23a, нарешті, звільнився і почав рухатися далі.
Читайте також: На орбіті Землі кружляють мільйони уламків космічного сміття: чи можуть вони можуть нашкодити людям
“Дуже приємно бачити A23a знову в русі після періодів застрягання”, – зазначив океанограф з Британської антарктичної служби (BAS) доктор Ендрю Мейерс. “Нам цікаво дізнатися, чи піде він тим самим шляхом, яким йшли інші великі айсберги, що відкололися біля Антарктиди. І що важливіше, який вплив це матиме на місцеву екосистему”.
Дослідники наразі спостерігають, як айсберг дрейфує через Південний океан. Це може привести до його розпаду на менші уламки поблизу субантарктичних островів, наприклад, Південної Джорджії.
Команда на борту судна RRS Sir David Attenborough активно досліджує вплив айсберга на місцеву екосистему, зокрема на поживні речовини, які він може надати водам, через які проходить. “Ми знаємо, що ці гігантські айсберги можуть забезпечувати поживними речовинами води, створюючи процвітаючі екосистеми навіть у менш продуктивних районах. Ми вивчаємо, яку роль можуть відігравати конкретні айсберги з огляду на їхній масштаб та походження”, – підкреслила біогеохімік Лаура Тейлор.
Також цікаво: Чому рак неможливо перемогти: дослідження нобелівського лауреата
Вчені взяли зразки поверхневих вод океану, щоб проаналізувати, яке життя може сформуватися навколо A23a і як це вплине на вуглецевий баланс в океані та атмосфері. Слідкуємо за новинами, адже цей процес може відкрити нові горизонти в розумінні взаємодії між айсбергами та морськими екосистемами.
Мобільний оператор Lifecell повідомив про зміну вартості частини своїх тарифних планів.
Завдяки родовим іменам можна дізнатися більше про те, чим займалися наші предки у минулому.
У четвер, 24 квітня, прогнозують K-індекс 4 (показано жовтим кольором) - слабка геомагнітна активність.
Дослідження ґрунтується на кліматичних моделях та викопних знахідках і ставить під сумнів наше уявлення про…
Вчені здійснили справжній прорив у матеріалознавстві — розробили новий суперметал, який здатен витримувати екстремальні температури:…
Дослідники вважають, що такі моделі ШІ мають потенціал стати стандартом у світовій практиці профілактичної медицини…