Астроном із Японії став свідком вражаючого явища: яскравого спалаху, що відбувся на поверхні Місяця. Цей спалах, за словами науковців, був результатом зіткнення космічного уламка з супутником Землі. Метеорний потік Гемініди, який активний з 4 по 20 грудня, також пов’язаний з астероїдом (3200) Фаетон, що викликав інтерес у астрономів через свою незвичну природу, пише IFLScience.
Це цікаво: Вчені розповіли, як сонячні плями та магнітні бурі впливають на Землю
Астроном Серена Вітфілд із NASA зазначає: “Уламки, які утворюють метеорний потік Гемініди, походять саме від астероїда Фаетон. Цей об’єкт, на відміну від більшості метеорних потоків, пов’язаних з кометами, класифікується як навколоземний астероїд”. Однак, його статус викликає дискусії серед науковців, адже характер руху та структура Фаетона схожі на кометні.
Астроном Дайчі Фудзі з музею міста Хірацука в Японії зафіксував момент падіння космічного уламка на Місяць. Він поділився цим відкриттям на своїй сторінці в соціальній мережі X: “Мені вдалося зафіксувати ще один спалах від удару об Місяць. Я знімав зі швидкістю 360 кадрів на секунду, і це дало змогу підтвердити падіння цього космічного каменю”.
За словами Фудзі, він зміг зняти кілька падінь метеорів, що не лише підтверджує активність Гемінідів, а й викликає питання про характер їхньої природи.
Попри те, що Гемініди на перший погляд можуть бути основною причиною сплесків на Місяці, Роберт Лансфорд з Американського метеорного товариства EarthSky зазначає, що ситуація більш складна: “Ймовірно, спалахи пов’язані із Гемінідами, але не можна виключати можливість, що разом із ними відбуваються випадкові зустрічі з іншими метеорами, які за кількістю перевершують Гемініди”.
Завдяки таким спостереженням, науковці отримують нові дані про активність космічних об’єктів, які можуть становити інтерес не лише для астрономів, а й для широкої аудиторії. Це відкриття яскраво демонструє, як цікаво і різноманітно наше космічне оточення.
Дослідження показало, що жирові складки на руках можуть вказувати на ризик остеопорозу у людей старше…
Земля потерпає від магнітної бурі, яка завершиться 22 грудня. Однак у січні очікується новий "удар".…
Великі вуха слонів стали еволюційним механізмом для виживання у спекотному кліматі, виступаючи в ролі природного…
У Чехії виявили стародавнє поселення, що розкриває таємниці неоліту та Середніх віків, з численними археологічними…
Дослідження показало, що генетика важливіша за зріст батьків у прогнозуванні зросту дитини. Вчені виявили 12…
Судан має найбільше пірамід у світі, перевершуючи Єгипет. Досліджуйте невідому історію і велич стародавнього царства…