Уже зовсім скоро, 16 січня 2025 року, Червона планета Марс досягне максимальної яскравості, а також точки найближчого злиття з Землею. І це лише початок – 28 лютого 2025 року нас чекає рідкісний парад семи планет, який повториться лише через кілька століть, у 2492 році. Цю подію висвітлює The Guardian та DW.
Марс зараз знаходиться в перигеї — це його найближча точка до Землі у циклі орбіт. Станом на сьогодні, плутон планету від нас віддаляє на 96 560 640 км, що забезпечує максимальну видимість її краси. Завдяки еліптичній орбіті Марса, його відстань від нашої планети може коливатися на десятки мільйонів кілометрів. І хоч цьогорічний перигей астрономи не вважають надто видовищним, все ж спостерігачі зможуть побачити захоплюючі кадри.
16 січня Марс досягне опозиції, коли планета розташована прямо навпроти Сонця на небі. Це означає, що, повернувшись обличчям до Сонця, Марс відбиває максимум світла, і, отже, буде виглядати яскравішим.
Але це ще не все! 28 лютого 2025 року, поціновувачів астрономії чекає унікальна подія — планетарний парад. У небі одночасно з’являться Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун, формуючи вражаючу лінію, відому як планетарне вирівнювання.
Для ідентифікації всіх цих прекрасних небесних тіл знадобиться телескоп, щоб їх побачити повною мірою.
Варто зазначити, що планетне вирівнювання — це не зовсім астрономічне явище, а скоріше візуальний ефект. При спостереженні з Землі, планети виглядають ніби зближуються одна до одної. Це відбувається через те, що всі вони обертаються навколо Сонця, слідуючи еліптичним орбітам під впливом гравітації цієї зірки.
Цю теорію пояснює NASA: “Ми іноді спостерігаємо, що планети наближаються одна до одної на небі, адже вони рухаються по уявній лінії, відомій як екліптика”. Додатково, LiveScience нагадує, що окремі планети можуть мати незначний нахил орбіт, але загалом вони розташовані близько до цієї лінії.
Тож не проґавте можливість насолодитися цими унікальними астрономічними подіями, які подарують нам незабутнє видовище прямо на небі!
У найближчі місяці соцмережа обмежить доступ підлітків до прямих ефірів і чутливого контенту.
Вчені попереджають: географічне розташування Землі може зміститися через діяльність людини.
Це вже четвертий випадок переходу Juno в безпечний режим з моменту його прибуття до Юпітера…
Археологічні розкопки на Жоховській стоянці у Східному Сибіру докорінно змінили уявлення науковців про розвиток транспортних…
Дослідження вчених з Університету Кертіна показало, що домашні собаки мають значний негативний вплив на дику…
У квітні Київстар, Vodafone та lifecell оновили свої пропозиції — кожен з операторів має плани…