Categories: Новини

Гігантські жуки-голіафи опинилися на межі зникнення через любов людей до шоколаду

Вчені б’ють на сполох через те, що два види гігантських жуків-голіафів перебувають під загрозою зникнення через знищення їх природного довкілля.

Про це пише видання  Science Alert.

Так, дослідження науковців університету Ломе (Того) показало, що два види величезних жуків-голіафів майже знищені західноафриканською какао-промисловістю.

Наприклад, професор біостатистики та екології Лука Луіселлі протягом 30 років досліджував дану популяцію в африканських лісах. От тільки за цей час в одному лише Кот-д’Івуарі було знищено людьми 40 відсотків лісів для вирощування какао.

Професор акцентує увагу на зникаючих видах Goliathus regius Klug і Goliathus cacicus Olivier.

  • Goliathus cacicus Olivier – цей вид жуків-голіафів є одним із найбільш вражаючих жуків свого роду через виразний зовнішній вигляд. Вони мають чорно-біле або коричнево-біле забарвлення з характерними візерунками на надкрилах і живуть лише у зрілих тропічних лісах;
  • Goliathus regius Klug – можуть виростати до 105 мм завдовжки і живуть у сухих лісах. Жуки даного виду відзначаються контрастним чорно-білим візерунком на надкрилах, що робить їх одними із найкрасивіших жуків.

Професор Луіселлі заявив, що жуки-голіафи вважаються індикатором здоров’я лісів, так як вони відіграють важливу роль у переміщенні поживних речовин по всій лісовій екосистемі для харчування інших рослин та тварин.

За словами вченого, коли популяція жуків-голіафів скорочується, то відбувається спустошення лісів та ерозія екосистем.

Таким чином, щоб зберегти популяції зникаючих жуків-голіафів, потрібно захистивши їхнє природне довкілля – залишки лісів у Кот-д’Івуарі та Ліберії, де вони жили. Особливу увагу слід приділити захисту дерев, де концентруються ці жуки, адже вони стикаються з дедалі більшими загрозами через вирубку лісів, перетворення земель, видобуток корисних копалин і зміну клімату.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Вчені з Університету Пенсільванії створили жуйку, яка нейтралізує віруси грипу та герпесу

Дослідники з Університету Пенсільванії розробили жуйку, яка містить білок, що допомагає боротися з деякими штамами вірусів грипу та герпесу. Сезонні епідемії…

5 години ago

Арктика втрачає свою роль в боротьбі з кліматичними змінами через потепління: в чому причина

Група вчених з Арктичного університету Норвегії у Тромcё виявили тривожну тенденцію: арктичні фіорди можуть перестати ефективно поглинати…

6 години ago

Дистанційне керування і мінімум ризику: японська компанія представила автоматичну блискавку

Виробник поки що не розкриває всіх технічних подробиць, але відомо, що в блискавці вбудований механізм,…

7 години ago

Глибини Землі зберігають сліди давнього космічного зіткнення: що відомо про планету Тея

Зіткнення з Теєю могло мати значний вплив на геологічну та кліматичну еволюцію Землі.

8 години ago

В організмі людини знайшли кілька типів “зомбі-клітин”: користь чи шкода

Це відкриття може допомогти в розробці цілеспрямованих терапій для боротьби з віковими захворюваннями, такими як…

9 години ago