Нещодавно Нобелівський лауреат з хімії Томас Ліндал поділився вражаючими висновками щодо причин виникнення ракових захворювань. За його словами, небезпечні мутації виникають не тільки під впливом радіації, ультрафіолету чи канцерогенів в їжі, а, насамперед, через природні процеси, пов’язані з киснем та водою в нашому організмі.
Ліндал відкрив важливий механізм ексцизійної репарації основ. Цей процес передбачає роботу ферментів, які уважно знаходять пошкоджені ділянки ДНК, вирізають їх, а потім відновлюють за допомогою неушкодженого ланцюга ДНК. Завдяки цій системі, клітини можуть уникати появи тисяч нових мутацій кожного дня.
Читайте також: Науковці назвали найнепотрібніші органи людського тіла
Вчений стверджує, що майже всі “помилки” в ДНК пов’язані з двома основними процесами: проникненням молекул кисню до ядра клітини і впливом води на окремі “букви” ниток ДНК. Він готовий ставити гроші на те, що більшість випадків раку не викликані зовнішніми чинниками, а скоріше є наслідком природних життєвих процесів у клітинах.
За словами Ліндала, кисень і вода—це частини нашої біології, з якими неможливо боротися. Через це, науковець вважає, що рак не може бути повністю переможений. Адже, незважаючи на досягнення медицини, основна проблема залишається невирішеною.
Це цікаво: Науковці показали, як виглядатимуть люди у 2050 році
На думку вченого, єдиним шляхом до прогресу є створення ефективніших і безпечніших ліків, які допоможуть знищувати пухлини. Також Ліндал радить всім курцям відмовитися від тютюну, адже речовини, які містяться в тютюновому димі, мають негативний вплив на клітини організму, сприяючи мутаціям.
Майбутнє досліджень раку є важливим, і в такій галузі, як онкологія, необхідно враховувати не лише зовнішні фактори, а й вивчати природні внутрішні процеси, що можуть впливати на розвиток захворювання.
Дане дослідження астробіологів вказує, що наявність рідкої води не завжди означає можливість існування життя.
Дослідження підкреслює важливість міграційних процесів у формуванні ранніх землеробських суспільств у регіоні.
Знайдено ідеальні навушники з шумопоглинанням. Вони відзначаються покращеною якістю звуку, вдосконаленою системою шумозаглушення та оновленим…
Знімок, зроблений ще у 2014 році, лише зараз став відомим широкій публіці, і вчені нарешті пояснили його походження.
Ця пропозиція є надзвичайно вигідною, оскільки забезпечує швидкий інтернет за доступною ціною, що є рідкісним…
Дослідження українських прізвищ виявило, що деякі з них пов'язані з пристрастю предків до паління тютюну.