Фото ілюстративне
Червоне море привертає увагу не лише своїми красивими пейзажами, а й незвичайними природними явищами. Нещодавно вчені зафіксували приголомшливе явище: узбережжя цього моря, зокрема поблизу ізраїльського міста Ейлат, набуло рожевого кольору через мільйони маленьких ракоподібних, які у масовому порядку викидаються на берег, пише ТСН.
Ці крихітні істоти, які належать до підряду бокоплавовидних (Gammaridea), відомі як амфіподи. Іх значення в екосистемі величезне: ці ракоподібні є важливим елементом харчового ланцюга, адже ними харчуються риби, птахи й навіть кити.
У період від березня до квітня в Червоному морі відбувається масова “висадка” ракоподібних. Дослідження, опубліковане в журналі Ecology and Evolution, підкреслює, що така поведінка амфіпод може бути викликана трьома основними причинами:
Вчені зазначили, що хоча подібні випадки серед пелагічних ракоподібних не рідкість, проте масове вимирання гіперіїдів потребує детальнішого дослідження.
Фахівці провели ретельний аналіз, щоб визначити причини таких феноменів. Вони виявили, що дані навколишнього середовища не свідчать про термічний стрес, а також не знайшли доказів паразитарних інфекцій.
Наступним етапом їх досліджень стали унікальні циклонічні вихори. “Ми спостерігали, що під час слабкого вітру в північній частині Акабської затоки формуються вихори діаметром 5-6 км, які можуть досягати швидкостей понад 100 см/с. Це явище, імовірно, також сприяло масовій “висадці” гіперіїд”, — додали вчені.
Наступні етапи досліджень, за словами науковців, мають розкрити подальші деталі і вплив таких масових вимирань на морські екосистеми. Дослідження продовжуються, а вчені сподіваються зрозуміти, як ці події можуть вплинути на баланс життя в Червоному морі.
Залишайтесь з нами, щоб дізнатися більше про те, як природа реагує на зміни, і про нові відкриття у світ науки!
Вимкнення технології 3G - це частина стратегії компанії з оптимізації частотного спектра та розвитку мережі…
Прізвища із благородним походженням не рідкість для України. Їх можна відрізнити за певними суфіксами.
У неділю, 27 квітня, на Землі магнітних бур не очікується.
Нові стандарти спрямовані на зменшення електронних відходів, підвищення прозорості для споживачів та підтримку права на…
Цей прорив у квантових обчисленнях демонструє потенціал Японії у сфері передових технологій та її прагнення…
Розуміння давніх змін має допомогти оцінити ризики, які нині несе глобальне потепління.